مقام صهیونیستی نقشه آمریکا برای بن سلمان را فاش کرد

کد خبر: 1054867

وزیر دادگستری اسبق رژیم صهیونیستی مدعی شد که «جو بایدن» به احتمال زیاد از شاه سعودی بخواهد تا محمد بن سلمان را برکنار کند.

خبرگزاری فارس: «یوسی بیلین» وزیر دادگستری اسبق رژیم صهیونیستی در مقاله‌ای نوشت که در صورت برکناری «محمد بن سلمان» و روی کار آمدن «محمد بن نایف» به عنوان ولی‌عهد عربستان سعودی، تل آویو نیز از این رخداد استقبال خواهد کرد.

او در روزنامه «اسرائیل هیوم» نوشت که پیش‌بینی می‌کند «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا از «سلمان بن عبدالعزیز» شاه سعودی خواسته تا پسرش را از ولی‌عهدی برکنار کند.

«یوسی بیلین» سپس نوشت که با پادشاهی سلمان، بسیاری می‌دانستند که او پسرش را به ولی‌عهدی انتخاب خواهد کرد و این جایگاه را از «محمد بن نایف» که فردی با تجربه بود، می‌گیرد. بنابراین پس از گذشت دو سال در اقدامی شبه کودتا، بن نایف برکنار و بن سلمان جای او را گرفت و کاخ سفید و دیگر کشورهای نیز از ولی‌عهد جوان استقبال کردند و به نظر می‌رسید او فردی عمل‌گرا است و می‌تواند نماینده خوبی برای عربستان جدید باشد.

به نوشته وزیر اسبق صهیونیستی، در ماههای ابتدایی ولی‌عهدی محمد بن سلمان، او از خود چهره‌ای لیبرال و  حامی حقوق زنان نشان داد و رانندگی زنان را آزاد گذاشت، اما پس از آن شروع به بازداشت فعالان زن حقوق بشر کرد و شاهزادگان و ثروتمندان را به زندان انداخت و پس از آن ماجرای ترور خاشقچی در اکتبر ۲۰۱۸ پیش آمد و با اینکه تمامی جهان خشمگین شد اما «دونالد ترامپ» کاملا طرف ولی‌عهد سعودی را گرفت. سپس «محمد بن نایف» ولی عهد پیش از خود و عموزاده‌اش را به همراه «احمد بن عبدالعزیز» عموی خود که هر دو تهدیدی برای پادشاهی او بودند را به زندان انداخت.

«یوسی بیلین» با اشاره به روی کار آمدن «جو بایدن» در آمریکا نوشت که عدم تماس او با محمد بن سلمان و تماس با پادشاه، پیام‌های بشدت روشنی دارد. او چندی پیش گزارش اطلاعاتی در خصوص قتل خاشقجی که به دست داشتن بن سلمان اشاره می‌کرد را منتشر کرد.

او پیش‌بینی کرد که «جو بایدن» در گفت‌و‌گوی تلفنی با پادشاه سعودی به او گفته باشد که عاقلانه است پسرش را با «محمد بن نایف» جایگزین کند و از این پس نیز بر خواسته خود اصرار خواهد کرد.

این وزیر سابق صهیونیستی در خاتمه نوشت که  آیا برکناری محمد بن سلمان و جایگزینی «محمد بن نایف» به نفع این رژیم است یا نه؟ و در پاسخ نوشت که آمریکا تنها همپیمان واقعی تل آویو است، بنابراین هر گزینه‌ای که به نفع آمریکا باشد بی تردید به نفع اسرائیل نیز خواهد بود.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت