واکنش وزیر دفاع آمریکا درباره اتفاقات عین الاسد

کد خبر: 1055120

وزیر دفاع آمریکا امروز بار دیگر تهدید کشورش مبنی بر واکنش به حملات به عین‌الاسد را تکرار کرد.

 خبرگزاری مهر:لوید اوستین وزیر دفاع آمریکا امروز یکشنبه بار دیگر تهدید کشورش مبنی بر واکنش به حملات به عین الاسد را تکرار کرد.

وزیر دفاع آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «ای‌بی‌سی نیوز» بی اشاره به پیشینه این کشور در نقض منشور ملل متحد در خصوص لزوم پرهیز از مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل در جهان مدعی شد: ما می‌خواهیم  در هر موضوعی  از مسیر دیپلماسی به پیش برویم؛ اما اگر بازدارندگی به شکست منجر شود، باید مبارزه کنید. شما برای پیروزی می‌جنگید!

وی در ادامه در اشاره به ادعای حمایت تهران از برخی گروه‌های نظامی در منطقه مدعی شد: ایران کاملا قادر به ارزیابی و نتیجه گیری درباره نیات حملات هوایی آمریکا است!

«لوید اوستین» ادامه داد: آنچه آن‌ها (ایرانی‌ها) باید دوباره از این مسئله دریافت کنند این است که ما از نیروهای خود دفاع خواهیم کرد. پاسخ ما قابل تامل خواهد بود. امیدواریم که آنها اقدامات صحیح را انتخاب کنند.

رییس پنتاگون سپس گفت که کشورش در حال ارزیابی حملات راکتی به نیروهای آمریکایی مستقر در پایگاه «عین الاسد» در عراق است و واشنگتن زمان و مکان مناسب پاسخگویی را خود تصمیم می‌گیرد.

گفتنی است که صابرین نیوز به عنوان نخستین منبع چندی پیش از حمله موشکی به پایگاه عین الاسد خبر داد و دقایقی بعد خبرگزاری رسمی عراق (واع) آن را تأیید کرد.

«واع» با تأیید این حمله نوشت که پایگاه نظامی عین الاسد محل استقرار نیروهای آمریکایی و عراقی با ۱۰ موشک هدف گرفته شد.

با وجود اعلام منابع رسمی و تأیید شلیک ۱۰ موشک، صابرین نیوز شمار موشک‌های پرتاب شده را ۱۴ عدد اعلام کرد.

وزیر دفاع آمریکا به هند می رود

وزیر دفاع آمریکا با هدف گسترش روابط این کشور با هند، ظرف روزهای آینده به دهلی سفر می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا ظرف روزهای آتی به هند سفر می‌کند.

یک مقام هندی با تائید این خبر اعلام کرد که سفر وزیر دفاع آمریکا به دهلی در هفته آینده انجام می‌شود.

هدف از این سفر گسترش روابط آمریکا و هند اعلام شده است.

آستین در این سفر با وزیر دفاع هند دیدار خواهد کرد. وزیر دفاع آمریکا بعد از پایان دیدارها در هند به همراه «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا، به ژاپن و کره جنوبی سفر می‌کند.

با توجه به تنش‌های میان چین و هند، دهلی به دنبال گسترش روابط خود با آمریکا است و واشنگتن نیز برای مهار چین در منطقه به دنبال افزایش مناسبات خود با دهلی است.

سفارت آمریکا در دهلی، از دادن توضیح به رویترز درباره این سفر خودداری کرده است.

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت