واکنش«دومینیک راب» به محاکمه نازنین زاغری

کد خبر: 1056340

وزیر امور خارجه انگلیس امروز در بیانیه‌ای به برگزاری دادگاه «نازنین زاغری» مجرم ایرانی- انگلیسی واکنش نشان داد.

خبرگزاری مهر: به نقل از وبگاه دولت انگلیس، «دومینیک راب» وزیر امور خارجه انگلیس امروز یکشنبه در بیانیه‌ای به برگزاری دادگاه «نازنین زاغری» مجرم ایرانی- انگلیسی واکنش نشان داد.

در این بیانیه، با نقض منشور ملل متحد در خصوص لزوم پرهیز از مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل، «دومینیک راب» روند بررسی پرونده نازنین زاغری را «غیرقابل قبول و غیرقابل توجیه» ادعا کرده و خواستار آزادی بدون تاخیر وی شده است!

بیانیه صادره به نقل از وزیر امور خارجه انگلیس در این خصوص می افزاید: نازنین باید بدون تاخیر بیشتر اجازه بازگشتن نزد خانواده‌اش در انگلیس را بیابد. هر کاری که بتوانیم برای حمایت از او انجام می دهیم.

گفتنی است که پابند الکترونیکی «نازنین زاغری راتکلیف» که در حال گذراندن دوره محکومیت ۵ ساله خود به جُرم فعالیت علیه نظام بود، چندی پیش باز شد؛ اما اعلام شده بود که دادگاه پرونده دیگر او امروز ۲۴ اسفند ماه برگزار می شود.

«نازنین زاغری راتکلیف» شهروند ایرانی- انگلیسی که به عنوان مدیر پروژه در شرکت رسانه‌های گروهی «تامسون رویترز» فعالیت می‌کرد، فروردین‌ماه سال ۱۳۹۵ در تهران بازداشت شد.

سپاه ثارالله کرمان مدتی بعد در بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کرد: طی اقدامات اطلاعاتی گسترده در فضای مجازی و حقیقی یکی از سرشبکه های اصلی وابسته به بیگانگان که ماموریت های مختلفی در راستای تحقق اهداف شوم دشمنان نظام انجام داده بود، شناسایی و دستگیر شد.

پرونده زاغری سپس مورد بررسی قرار گرفت و وی در دادگاه انقلاب در خصوص پرونده اول خود به ۵ سال حبس محکوم شده بود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها