گزارش پدرسن از سوریه

کد خبر: 1056551

نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه گفت که ترکیه به همراه دیگر بازیگران بزرگ جهانی نقش مهمی در دستیابی به راه‌حلی در راستای خواسته‌های مردم سوریه دارد.

 ایسنا: به نقل از خبرگزاری آناتولی، گی‌یر پدرسن، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه به مناسبت دهمین سال آغاز جنگ داخلی سوریه گفت: ترکیه به همراه دیگر بازیگران بزرگ جهانی نقش مهمی در دستیابی به راه‌حلی در راستای خواسته‌های مردم سوریه دارد.

پدرسن با تشکر از مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه تصریح کرد: اجازه دهید از ترکیه به دلیل سخاوتش در میزبانی از ۳.۶ میلیون آواره سوری تشکر کنم. نباید فراموش کنیم که طی سال ۲۰۲۰ از هر ۱۰ سوری سه نفر با تلاش‌های ترکیه موفق به دسترسی به کمک‌های بشردوستانه شده‌اند.

وی با بیان اینکه همه‌گیری کرونا و افت ارزش پول سوریه فشار مضاعفی را به مردم جنگ زده این کشور وارد کرده است، افزود: باید در چارچوب قطعنامه شماره ۲۲۵۴ شورای امنیت و در راستای خواسته‌های مردم سوریه راه حلی سیاسی برای بحران این کشور یافت. ترکیه به همراه دیگر بازیگران بزرگ جهانی نقش مهمی در دستیابی به راه‌حلی مناسب با خواسته‌های مردم سوریه دارد.

نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه همچنین با اشاره به اینکه طی سال گذشته وضعیت درگیری‌ و خشونت‌ها در سوریه نسبت به سال‌های گذشته نسبتا کاهش یافته است، گفت: باید آرامش موجود را حفظ کرده و به آن عمق ببخشیم. توافقات شکل گرفته میان ترکیه و روسیه درباره ادلب نیز در این چارچوب بسیار مهم هستند.

ارتش سوریه: وضعیت نظامی ما بسیار بهتر از ۱۰ سال پیش است

مدیر اداره سیاسی ارتش سوریه تأکید کرد، پس از گذشت ۱۰ سال از جنگ در کشورش، وضعیت میدانی بهبود یافته و آمریکا و هم‌پیمانان آن در فیصله دادن به این جنگ به نفع خود ناکام ماندند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه المیادین، حسن سلیمان، مدیر اداره سیاسی ارتش سوریه خاطرنشان کرد، واقعیت میدانی و نظامی سوریه بسیار بهتر از ابتدای جنگ علیه این کشور شده است.

وی در ادامه افزود، دلایل این بهبود وضعیت میدانی و نظامی سوریه، به میزان دستاوردهایی که طی ۱۰ سال گذشته در درگیری با سازمان‌های تروریستی، آزاد شدن مناطق و بازگرداندن آن به آغوش سوریه و تعدادی از آشتی‌های ملی موفق که در مناطق مختلف محقق شد، مربوط می‌شود.

سلیمان تاکید کرد، نقش آشکار و ادامه‌دار رژیم صهیونیستی از ابتدای جنگ علیه سوریه هنوز نتوانسته وقایع میدانی یا رخدادهای میدانی در جبهه‌های جنگ را تغییر دهد اما دشمن صهیونیستی به تداوم حمایت خود از باقیمانده‌های گروه‌های تروریستی پافشاری می‌کند تا پیروزی‌های محقق شده ارتش سوریه، دوستان و هم‌پیمانان آن را برهم بزنند.

وی ضمن اشاره به نقش متجاوزانه آمریکا علیه این کشور همچنین تصریح کرد، تاکنون کاروان‌های نظامی از خاک عراق به سمت پایگاه‌های غیرقانونی آمریکا رفته‌اند.

سلیمان در خصوص سیاست ترکیه در مناطق تحت اشغال خود به سازمان‌های تروریستی مورد حمایت رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، حمایت مالی از آنها برای ادامه ارتکاب جنایت‌های خود در حق غیرنظامیان از جمله عملیات کشتار و آدم ربایی، مهاجرت هدفمند و سیستماتیک، مصادره املاک، اراضی و منازل برای جایگزین کردن خانواده‌های تروریست‌ها در مکان صاحبان اصلی این مناطق اشاره کرد.

این مسؤول ارتش سوریه عنوان کرد، به رغم حملات آمریکا، ترکیه و رژیم صهیونیستی و با وجود سطح هدف قرار دادن‌های نظامی، سیاسی و اقتصادی، سوریه همچنان پایدار و مقاوم است.

مدیر اداره سیاسی ارتش سوریه، مشارکت روسیه در جنگ علیه تروریسم را ستود و تصریح کرد، مشارکت روسیه از طریق انجام حملات هوایی توسط جنگنده‌های روسی به پایگاه‌های سازمان‌های تروریستی، اردوگاه‌ها، مقرها و انبار تسلیحاتی آنها تفاوت میدانی زیادی ایجاد کرد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت