جدیدترین آمار مبتلایان کرونا در کشورهای مهم اروپا

کد خبر: 1056554

چندین کشور اروپایی دیگر از جمله هلند و ایرلند هم استفاده از واکسن آسترازنکا را به حال تعلیق درآوردند و روسیه هم از توافق با کشورهای آلمان، فرانسه و ایتالیا برای تولید واکسن اسپوتنیک ۵ در این کشورها خبر داده است.

خبرگزاری تسنیم: کرونا در اروپا همچنان جولان داده و عواقب سیاسی اجتماعی و اقتصادی بیشتری به بار می آورد.

  درخواست مشاور دولت آلمان برای نرفتن شهروندان به سفر در عید پاک  

جدیدترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که "کارل لایترباخ"، از سیاستمداران بهداشتی حزب سوسیال دموکرات و مشاور دولت آلمان از شهروندان خواست که در عید پاک هم تا حدی که می توانند یه سفر نروند. وی همچنین خواستار روابط خانوادگی محدود برای جلوگیری از افزایش آمار مبتلایان شد.

  توقف استفاده از آسترازنکا در هلند  

کشور هلند هم تزریق واکسن آسترازنکا را به دلیل تردیدها درباره اختلال اجتماعی لخته شدن خون که در برخی کشورها دیده شده است متوقف کرد. دولت خبر داد که این اقدام احتیاطی حداقل تا 29 ماه مارس ادامه خواهد داشت.

  اعتراضات ضد محدودیت‌های کرونایی در هلند به خشونت کشیده شد  

هزاران نفر از معترضان که در شهر لاهه یک روز قبل از انتخابات ملی و سراسری هلند در مخالفت با محدودیت های کرونایی تجمع کرده بودند، توسط پلیس ضد شورش این کشور سرکوب و متفرق شدند.

بر اساس این گزارش، پلیس هلند با استفاده از توپ آبپاش و باتوم معترضان را سرکوب و متفرق کرده است.

پلیس هلند پس از آن به سوی معترضان حمله ور شد که آنها قوانین مربوط به رعایت فاصله اجتماعی و هشدارهای پلیس برای متفرق شدن را نادیده گرفتند.

هنوز گزارشی از زخمی شدن کسی در این تجمع منتشر نشده ولی رسانه های خبری هلندی از بازداشت چندین نفر در این تجمع خبر داده‌اند.

مقام های هلندی خدمات قطار در شهر لاهه را متوقف کردند تا مانع از رسیدن معترضان بیشتر به این شهر شوند. پلیس در ابتدا با بلندگو به معترضان هشدار داد که این تجمع پایان یافته و باید به خانه برگردند، در غیر این صورت اگر لازم باشد، با توسل به زور معترضان را متفرق می کند.

هلند از اواخر ژانویه تدابیر سختگیرانه‌ای را برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اتخاذ کرده و تجمع بیشتر از دو نفر را ممنوع اعلام کرده است. هلند برای نخستین بار از جنگ جهانی دوم، مقررات منع رفت و آمد شبانه وضع کرده است.

رای گیری سراسری در هلند روز دوشنبه آغاز می شود و این انتخابات 3 روز ادامه خواهد داشت تا مانع از تجمع گسترده مردم در مراکز رای گیری شود.

  پیش بینی افزایش آمار مبتلایان در آلمان  

انستیتو رابرت کخ آلمان هم افزایش آمار مبتلایان به کرونا برای هفته بعد از عید پاک حتی نسبت به آمارهای روزهای بحرانی حوالی کریسمس را پیش بینی کرده است. به گفته این نهاد بهداشتی مهم در آلمان در هفته بعد از عید پاک آمار مبتلایان به ازای هر 100 هزار نفر در هفته می تواند به 350 مبتلا افزایش یابد.

عید پاک یکی از روز‌های تعطیل در سال مسیحی است که یکشنبه‌ای در ماه مارس یا آوریل است. مسیحیان بر این باورند که در این روز عیسی مسیح پس از اینکه به صلیب کشیده شده بود دوباره زنده شده و برخاست. مسیحیان از این رویداد به‌عنوانِ رستاخیز مسیح یاد می‌کنند.

در گزارش انستیتو رابرت کخ آلمان دلیل این پیش بینی شیوع گسترده ویروس جهش یافته انگلیسی در کشور عنوان شده است.

انستیتو رابرت کخ از افزایش چشگیر شمار موارد آلودگی به ویروس جهش یافته انگلیسی خبر داده و تاکید کرد که تعداد این افراد هر دوازده روز حدود دو برابر می شود.

  احتمال اعمال قرنطینه سراسری در پاریس  

رسانه های فرانسوی هم خبر دادند که برای پاریس، پایتخت فرانسه هم احتمالا یک قرنطینه برای مهار کرونا تصویب می شود. جروم سالومون، رئیس سازمان خدمات بهداشتی درمانی فرانسه در این باره گفته است که شرایط در پاریس پیچیده، متشنج و رو به وخامت است. در صورتی که به قرنطینه نیاز باشد در این باره تصمیم گیری خواهد شد.

وی همچنین گفت که منع ترددهای شبانه از ساعت 6 بعد از ظهر در برخی مناطق برای جلوگیری از افزایش مبتلایان به وِیژه موارد آلودگی به ویروس جهش یافته انگلیسی کافی نیست.

این مقام بهداشتی همچنین از افزایش بستری شدگان در بخش های مراقبت های ویژه در شهر پاریس خبر داده است.

  توقف واکسیناسیون با آسترازنکا در ایرلند و مناطقی در ایتالیا  

ایرلند هم واکسیناسیون با واکسن آسترازنکا را متوقف کرد. وزیر بهداشت ایرلند علت این اقدام موقتی را دریافت اطلاعات جدیدی از نروژ اعلام کرده است.

در مناطقی از ایتالیا هم بعد از مرگ یک نیروی آموزشی بعد از تزریق واکسن آسترازنکا استفاده از این واکسن به حال تعلیق درآمده است.

  هشدار بخش‌های مراقبت‌های ویژه آلمان درباره موج سخت سوم کرونا  

با توجه به روند افزایشی آمار مبتلایان به کرونا در آلمان پزشکان بخش های مراقبت های ویژه بازگشت سریع به محدودیت های سختگیرانه را درخواست کرده‌اند. مدیر علمی انجمن مراقبت های ویژه و اورژانس آلمان DIVI در سخنانی خواستار بازگشت سریع به محدودیت های سختگیرانه برای جلوگیری از موج سوم قدرتمند کرونایی در این کشور شد. در حال حاضر حدود 2800 بیمار کرونایی در بخش های مراقبت های ویژه آلمان بستری هستند.

  انعقاد توافق روسیه با چندین کشور اروپایی برای تولید واکسن اسپوتنیک 5  

روسیه هم اعلام کرده که درباره تولید واکسن کرونای روسی در آلمان با برلین توافق کرده است. بر اساس بیانیه توسعه دهندگان واکسن های روسی همچنین با شرکت هایی در دیگر کشورهای اروپایی از جمله فرانسه ، اسپانیا و ایتالیا هم توافق نامه هایی در این راستا منعقد شده است.

واکسن روسی اسپوتنیک 5 هنوز از طرف آژانس دارویی اروپا تایید نشده است و این نهاد اروپایی چندی پیش تنها اعلام کرد که روند آن را آغاز کرده است.

  افزایش آمار مبتلایان جدید در آلمان  

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 6600 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت خبر داد که 1593 مورد بیشتر از تعداد مبتلایان روزانه در همین روز در هفته گذشته بوده است. در این مدت 47 مورد مرگ کرونایی دیگر هم گزارش شده است.

  استعفای هماهنگ کننده واکسیناسیون در اتریش  

وزارت بهداشت اتریش هم اعلام کرد که به دلیل برخی مسائل داخلی دولت بر سر تهیه واکسن کرونا هماهنگ کننده واکسیناسیون در وزارت بهداشت این کشور از سمت خود کناره گیری کرد.

  ضربه مهلک کرونا به حزب مرکل  

حزب دموکرات مسیحی مرکل در سایه نارضایتی شهروندان از سیاست‌های کرونایی دولت روز گذشته در دو انتخابات مهم محلی در ایالات بادن-وورتمبرگ و راینلند-فالتس شکست تاریخی تلخی را تجربه کرد.

بر اساس آخرین نتایج انتخابات روز گذشته در دو ایالت بادن‌وورتمبرگ و راین‌لندفالتس، سبزها و سوسیال دموکرات‌ها بیشترین آرا را کسب کردند. حزب دموکرات مسیحی با ریزش آرا بدترین نتایج انتخاباتی در این دو ایالت را داشته است.

حزب دموکرات مسیحی به طور چشمگیری ریزش آرا داشت و گفته می‌شود علت عمده آن به سیاست کرونای دولت به رهبری آنگلا مرکل و دست داشتن دو نماینده این حزب در پرونده فساد معامله تجاری با ماسک کرونا برمی‌گردد.

به این ترتیب حزب دموکرات مسیحی مرکل در مهمترین انتخابات های محلی در جنوب غربی این کشور شروعی بد را در سال انتخاباتی مهم تجربه کرد و شکست تاریخی خورد.

این شکست تاریخی اتحادیه احزاب متحد مسیحی را در یک بحران وارد می کند به گونه‌ای که حدود 6 ماه مانده تا انتخابات پارلمانی پاییز نوربرت روتگن، از اعضای بلند پایه حزب دموکرات مسیحی از یک اعلام بیداری برای حزبش سخن گفته است. وی تاکید کرد که حزب دموکرات مسیحی باید در جهت مخالف این مسیر حرکت کند.

وی بر لزوم شفاف سازی کامل درباره جریانات فساد در معاملات ماسک در حزب دموکرات مسیحی تاکید کرد.

دبیر کل حزب سوسیال مسیحی هم بعد از شکست حزب خواهر خوانده خود در این انتخابات محلی خواستار بهبود سیاست کرونایی حزبش شده و نتیجه انتخابات را به اندازه ای بد دانست که به سادگی نمی توان از کنار آن عبور کرد.

   جدیدترین آمار مبتلایان در کشورهای مهم اروپا   

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس 4258438 نفر به کرونا مبتلا شده و 125516 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در فرانسه هم تا به حال 4071662 نفر به کرونا مبتلا شده و 90429 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

در اسپانیا هم تا به حال 3183704 نفر به کرونا مبتلا شده و 72258 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در ایتالیا 3223142 نفر به کرونا مبتلا شده و 102145 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باختند.

در آلمان هم تا به حال 2578835 نفر به کرونا مبتلا شده و 73959 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت