عربستان از ترکیه پهپاد می خرد

کد خبر: 1056765

رئیس جمهور ترکیه امروز اعلام کرد: عربستان و یونان با یکدیگر رزمایش نظامی برگزار می کنند و همزمان ریاض از آنکارا درخواست خرید پهپاد می کند.

خبرگزاری مهر: به نقل از الجزیره، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز سه شنبه در سخنانی اعلام کرد که ریاض از آنکارا درخواست خرید پهپاد کرده است.

رئیس جمهور ترکیه در این باره گفت: عربستان و یونان با یکدیگر رزمایش نظامی برگزار می کنند و همزمان ریاض از آنکارا درخواست خرید پهپاد می کند.

اردوغان در سخنان خود اضافه کرد: عزم راسخ ترکیه (درباره تحولات مدیترانه شرقی) به همین نحو ادامه خواهد یافت؛ در این خصوص امتیاز دادن به هیچ وجه مطرح نخواهد بود. امیدوارم که به صورت عادی این روند را پشت سر بگذاریم.

وی درباره روابط آنکارا و قاهره نیز افزود: مردم مصر نمی‌خواهند با ما تناقضی داشته باشند و برخی از آنچه (در روابط دو کشور) روی داد، سوء تفاهم بود.

این در حالیست که رئیس جمهور ترکیه پیشتر در پاسخ به سئوالات خبرنگاران درباره روابط آنکارا و قاهره گفته بود: همکاری‌های ما با مصر در زمینه اقتصادی، اطلاعاتی و دیپلماتیک ادامه داشته و در این زمینه نیز هیچ مشکلی وجود ندارد. درباره رزمایش مشترک عربستان سعودی و یونان با مقامات ریاض دیدار خواهیم کرد. به عقیده ما این اقدام نباید به این شکل صورت بگیرد.

این در حالسیت که ترکیه و یونان به دلیل عملیات اکتشافی آنکارا در شرق مدیترانه با یکدیگر اختلاف دارند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت