هشدار دوباره آمریکا به ترکیه درباره خرید اس-۴۰۰

کد خبر: 1057315

سفیر آمریکا در ترکیه با هشدار درباره عواقب جدی که فعال‌سازی سامانه پدافند موشکی روسی برای آنکارا دارد، گفت تنها راه حل بحران این کشور با واشنگتن، کنار گذاشتن این سامانه است.

خبرگزاری تسنیم: «دیوید ساترفیلد» سفیر آمریکا در آنکارا بار دیگر به ترکیه درباره خریداری اس-400 از روسیه هشدار داد و گفت تنها راه برای حل بحران کنونی میان واشنگتن و آنکارا انصراف ترکیه از خریداری این سامانه است.

ساترفیلد همچنین هشدار داده خرید سامانه 1400 برای ترکیه تبعات جدی خواهد داشت. او تأکید کرد دولت آمریکا تنها در صورتی که کنگره اس‌-400 در اختیار نداشته باشد می‌تواند با کنگره به مصالحه برسد.

 اگر چه تیم جو بایدن رئیس جمهور آمریکا  سکان سیاست خارجی آمریکا را در دست گرفته، اما در همین مدت کوتاه، آنکارا سیگنال هایی دریافت کرده که نشان می دهد رئیس جمهور جدید آمریکا، نگاه مثبتی به روابط کنونی با ترکیه ندارد و برای بهبود سطح رابطه، شرط و شروطی گذاشته که باب دل تیم اردوغان نیست.

در این مدت، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا و همچنین سخنگوهای کاخ سفید و وزارت امور خارجه، در مورد روابط آنکارا مسکو و سامانه دفاعی اس 400 روسی، وضعیت دموکراسی و توسعه سیاسی در ترکیه، اعتراضات دانشجویان بوغاز ایچی استانبول و وضعیت زندانی سیاسی مشهوری به نام عثمان کاوالا، مواضعی اتخاذ کرده اند که جملگی نشان دهنده انتقادات تند و تیز سران فعلی کاخ سفید علیه ترکیه است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت