دولت چین چند مقام و نهاد آمریکایی و کانادایی را تحریم کرد

کد خبر: 1057513

وزارت امور خارجه چین اعلام کرد چند مقام آمریکایی و کانادایی و نهادهای مرتبط با این افراد را به‌خاطر دروغ‌پردازی علیه پکن مورد تحریم قرار داده است.

 دولت چین روز شنبه چند فرد و نهاد آمریکایی و کانادایی را در ارتباط با اتهامات بی‌اساس درباره وضعیت حقوق بشر چین، مورد تحریم قرار داد.

وزارت امور خارجه چین در بیانیه‌ای اعلام کرد، آمریکا و کانادا هفته گذشته تحریم‌های یکجانبه‌ای را بر اساس شایعات و اطلاعات نادرست درباره استان سین‌کیانگ وضع کردند. در پاسخ طرف چینی تصمیم گرفت در مقابل، شماری از مقامات و نهادهای این دو کشور را تحریم کند.

در این بیانیه آمده است، افراد مربوطه حق ورود به خاک چین، هنگ‌کنگ و ماکائو را نداشته و شهروندان و نهادهای چینی اجازه ندارند با این افراد و نهاد‌هایی که با آن‌ها همکاری داشته باشند، تجارت داشته باشند.

وزارت امور خارجه چین به طرف‌های مربوطه توصیه کرد دست از اقدامات سیاسی تحریک‌آمیز در قبال مسائل مربوط به استان سین‌کیانگ و مداخله در امور داخلی چین را متوقف کنند و در غیر این صورت با عواقب آن مواجه خواهند شد.

علاوه بر این، وزارت خارجه چین روز جمعه اعلام کرد که چند نهاد و فرد در انگلیس را به دلیل دروغ پردازی و ارائه اطلاعات غلط درباره اوضاع در غرب منطقه سین‌کیانگ تحریم می‌کند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت