انتقال تروریست‌های داعش به مقر آمریکا در سوریه

کد خبر: 1058105

خبرگزاری رسمی سوریه از اقدام اشغالگران آمریکایی در انتقال چهل تروریست داعش از زندان «الهول» به مقر غیرقانونی خود در جنوب الحسکه خبر داد.

 خبرگزاری فارس: خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، نوشت که نیروهای اشغالگر آمریکایی، ده‌ها تروریست داعش را از زندان «الهول» واقع در شرق شهر «الحسکه» به پایگاه غیرقانونی خود در شهر «الشدادی» در حومه استان الحسکه منتقل کردند.

سانا به نقل از منابع آگاه محلی نوشت: سه بالگرد نظامی اشغالگران آمریکایی به همراه سه بالگرد جنگی دیگر شب گذشته در پایگاه الشدادی فرود آمدند که حامل ۴۰ تروریست داعش بودند. این تروریست‌ها از زندان الهول تحت کنترل نیروهای کُرد دموکراتیک سوریه موسوم به قسد به این پایگاه انتقال داده شدند.

به گفته این منابع، در میان تروریست‌های منتقل شده، دو تروریست عراقی به چشم می‌خورند یکی از آنها «زیاد ادریس» معروف به «ابوسیف العراقی» متولد ۱۹۸۰ است که مسئول «الحسبه» داعش در موصل بود و دیگری «نجدت مسعود رضا» متولد ۱۹۷۹ و معروف به «ابی بکر الفراتی» است که مسئول عملیات حمله به دیرالزور بود.

تاکنون گزارش‌های متعددی درباره انتقال تروریست‌های داعش از سوریه به عراق و بالعکس منتشر شده است. آخرین آنها به چند هفته پیش باز می‌گردد. خبرگزاری سوریه اواسط اسفند ماه گذشته اعلام کرد که اطلاعاتی در دست است که نشان می‌دهد آمریکایی‌ها ۲۵ نفر از این تروریست‌ها را از خاک عراق به سوریه منتقل کرده‌اند. چند روز پیش نیز دو بالگرد نظامی آمریکایی ۱۰ تروریست داعش را که از  زندان «الصناعة الثانویه» که در کنترل شبه‌نظامیان کُرد سوریه است، به پایگاه الشدادی منتقل کرده بودند، به یک منطقه بیابانی در استان دیرالزور منتقل کردند.

به گفته ناظران سیاسی، نیروهای آمریکایی در آن دسته مناطقی که در سوریه، آن را تحت اشغال دارند بویژه در منطقه «التنف» (مرز سوریه، عراق، اردن) بر آموزش برخی گروه‌های تروریستی نظارت دارند که از جمله این گروه‌ها می‌توان به گروه موسوم به «جیش مغاویر الثوره» و «اسود الشرقیه»‌ اشاره کرد.

طبق گزارش خبرگزاری رسمی سوریه، نیروهای آمریکا با فراهم خدمات اطلاعاتی و تسلیحات برای برخی گروها‌ی تروریستی داعشی سعی دارند برای ادامه تجاوزهای خود در سوریه اینگونه داعش را وارد سوریه کنند و نقشه‌های خود را به واسطه آنها در خاک این کشور اجرایی کنند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت