شوک تحریمی ترامپ به رستوان‌دار ایتالیایی!

کد خبر: 1058343

یکی از آخرین اقدامات دولت ترامپ، مطمئناً یکی از شوک‌آورترین آن‌ها برای "الساندرو بازونی"، رستوران‌دار در ورونای ایتالیا بود.

خبرگزاری ایسنا: به نقل از رویترز، وزارت خزانه‌داری دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا به عنوان بخشی از محدودیت‌ها و تحریم‌ها برای نفت خام ونزوئلا که در لیست سیاه قرار داشت، در ۱۹ ژانویه و به خاطر اشتباه هویتی، سهواً رستوران بازونی را تحریم کرد.

بازونی روز پنجشنبه در صحبت تلفنی از رستوران خود در ایتالیا با رویترز، اظهار کرد: اشتباهی صورت گرفته بود.

وزارت خزانه‌داری دولت جدید آمریکا روز چهارشنبه تغییر رویه داد، اشتباه خود را تصدیق کرد و تحریم‌های شرکت AMG S.A.S. Di Alessandro Bazzoni & C. به همراه تحریم‌هایی را که ظاهراً برای یک شرکت طراحی گرافیک در پورتو تورس ایتالیا اعمال شده بود، برداشت.

یک مقام وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد این اداره متوجه شده دو شرکتی که تحریم کرده، متعلق به افراد متفاوتی و غیرمرتبطی بوده‌اند.

دولت ترامپ در سال ۲۰۱۹ در تلاش برای اجبار به برکناری نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا که وی را به فساد، نقض حقوق بشری و تقلب در انتخاب مجدد خود در سال ۲۰۱۸ متهم می‌کند، شرکت نفت دولتی ونزوئلا با نام Petroleos de Venezuela را تحریم کرد.

دولت آمریکا در آخرین روز کامل کاری خود، بابت اتهامات مبنی بر ارتباط با شبکه‌ای که در تلاش است تحریم‌های بخش نفتی ونزوولا را دور بزند، تحریم‌هایی برای یک "الساندرو بازونی" دیگر هم اعمال کرد.

این وزارت‌خانه همچنین برای شرکت‌هایی که به گفته خود با بازونی مرتبط بودند، از جمله AMG S.A.S. Di Alessandro Bazzoni & C.  که دارای آدرس مشابهی با رستوران و پیتزافروشی Dolce Gusto در ورونای ایتالیا بود، هم تحریم اعمال کرد. سوابق نشان می‌دهند که بازونی مستقر در ورونا، مالک هر دو شرکت است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت