جدیدترین آمار مبتلایان در کشورهای مهم اروپا

کد خبر: 1058397

همزمان با تصمیم بنگلادش برای ممنوعیت دو هفته‌ای ورود مسافران از اروپا به دلیل افزایش چشمگیر آمار مبتلایان در اتحادیه اروپا، نهادهای بهداشتی انگلیس هم از مشاهده حدود ۳۰ مورد لخته شدن خون بعد از تزریق واکسن آسترازنکا خبر داده اند.

خبرگزاری تسنیم: کرونا در اروپا همچنان جولان داده و عواقب سیاسی اقتصادی و اجتماعی بیشتری به بار می آورد.

افزایش چشمگیر عوارض جانبی واکسن آسترازنکا در انگلیس

جدیدترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که عوارض جانبی تزریق واکسن آسترازنکا در انگلیس هم مشاهده شده است. بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی در این کشور حدود 30 مورد عارضه لخته شدن خون بعد از تزریق این واکسن در انگلیس هم مشاهده شده است. تعداد موارد مشاهده این عارضه در دو هفته گذشته افزایش چشمگیری داشته و از 5 مورد به 30 مورد رسیده است.

رکورد بالای ابتلا به کرونا در ترکیه

ترکیه هم روز گذشته بیش از 40806 مورد ابتلای جدید به کرونا را ثبت کرد که از ابتدای شیوع کرونا در این کشور بی سابقه بوده است. 176 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند. به این ترتیب شمار مبتلایان در این کشور به بیش از 3.3 میلیون و شمار موارد مرگ کرونایی هم به 31710 مورد رسیده است.

جولان قدرتمندانه موج سوم کرونا در شرق اروپا

کشورهای چک، مجارستان و لهستان هم رکوردهای جدید مبتلایان و مرگ های کرونایی روزانه را ثبت می کنند.

این کشورها در شرق اروپا موج اول کرونا را به خوبی پشت سر گذاشتند و به لطف اقدامات سریع و مداوم تعداد مبتلایان و مرگ های کرونایی در این کشورها در بهار نسبتا کم بود. اما بیدار شدن موج جدید کرونا در پاییز برای این کشورها سخت بود و با وجود اعمال محدودیت های سخت و طولانی اما همچنان تعداد قربانیان روند افزایشی داشت.

در کشورهایی مانند جمهوری چک ، لهستان و مجارستان موج سوم کرونا با قدرت می تازد. به گونه ای که ماه مارس در جمهوری چک بیشترین مرگ بر اثر ابتلا به کرونا از زمان شیوع این بحران ثبت شد.

شورش و ناآرامی در جریان انحلال یک تجمع ناقض قواعد کرونایی در بروکسل

تعداد زیادی از نیروهای پلیس در ماموریت انحلال یک تجمع گسترده در بروکسل مجروح شدند. با وجود محدودیت های کرونایی بیش از هزار نفر در این تجمع شرکت کرده بودند.

یک رسانه چاپ این کشور این خبر را شب گذشته با استناد به سخنان یک سخنگوی پلیس منتشر کرد. در این عملیات که در یک پارک برگزار شد حداقل 26 نفر از کارکنان پلیس مجروح شدند. پلیس برای متفرق کردن این تجمع از ماشین آب پاش، و سگ های مخصوص استفاده کرد.

تصاویر از صحنه این اتفاق افسران پلیسی را غرق در خون نشان می داد و جوانانی در صحنه حضور داشتند که مست بودند.

بر اساس اطلاعات پلیس حدود 1500 تا 2 هزار نفر در این منطقه بدون رعایت فاصله گذاری ، قواعد و محدودیت های کرونایی تجمع کرده بودند.

آشوب ها و ناآرامی ها بعد از اعلام پلیس برای پراکنده شدن تجمع آغاز شد. برخی معترضان با بطری و ابزار دیگربه نیروهای پلیس حمله کردند و یک افسر پلیس از ناحیه سر به شدت مجروح شده و به بیمارستان منتقل شد.

در روزهای گذشته شهروندان زیادی در بروکسل به دلیل گرم شدن هوا به پارک ها می آیند تا تفریح کنند اما تا به حال چنین تجمعی با این حد نقض قواعد کرونایی برگزار نشده بود.

آمار مبتلایان به کرونا در بلژیک هم مانند دیگر کشورهای اروپایی در هفته های اخیر به صورت چشمگیر افزایش پیدا کرده است. در فصل پاییز در این کشور با حدود 11.5 میلیون سکنه بیشترین نرخ ابتلا به کرونا با توجه به جمعیت ثبت شد. البته اعمال محدودیت های سختگیرانه به صورت موقتی روند گسترش این ویروس را متوقف کرده است.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در بلژیک حدود 887920 نفر به کرونا مبتلا شده و 23045 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

رکورد جدید مبتلایان روزانه در اوکراین

اوکراین هم رکورد جدیدی را در آمار مبتلایان روزانه ثبت کرده و با این همه دولت همچنان در برابر اعمال قرنطینه برای مهار کرونا مقاومت می کند.

روز جمعه وزارت بهداشت این کشور از ابتلای حدود 20 هزار نفر به کرونا در عرض 24 ساعت خبر داد که از ابتدای شیوع این بیماری بی سابقه بوده است. برای سومین روز پیاپی هم بیش از 400 نفر در این کشور در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند. بخصوص کی یف ، پایتخت اوکراین شرایط کرونای وخیمی دارد و به گفته مسئولان زیربط تا به حال 80 درصد حدود 6200 تحت بیمارستان های این منطقه با بیماران کرونایی پر شده اند.

بیش از 21 هزار مورد ابتلای روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم از ابتلای 21888 مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض 24ساعت خبر داده و 232 نفر هم در این مدت در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

ممنوعیت سفر مسافران از اتحادیه اروپا به بنگلادش

با توجه به شیوع گسترده کرونا در کشورهای اروپایی بنگلادش در دو هفته آینده همه سفرها به این کشور از کشورهای عضو این اتحادیه را ممنوع اعلام کرده است. این محدودیت های سفر از روز شنبه علیه شهروندان اروپایی اعمال خواهد شد. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده تنها مسافران از انگلیس می توانند به بنگلادش سفر کنند چرا که آمار مبتلایان در این کشور کم تر از دیگر کشورهای اروپایی است. مسافران از انگلیس باید بعد از ورود به بنگلادش البته مدت 14 روز در قرنطینه بمانند.

اکثر شهروندان آلمانی در تعطیلات عید پاک در خانه می مانند

نتایج جدیدترین نظرسنجی هم نشان می دهد که اکثر شهروندان آلمانی می خواهند در تعطیلات عید پاک در خانه بمانند.

این نظرسنجی که توسط انستیتو یوگو و به سفارش خبرگزاری آلمان انجام گرفته نشان می دهد که 60 درصد شهروندان گفته اند که حتی قصد سفر یک روزه را هم در این تعطیلات ندارند. 10 درصد هم در داخل آلمان سفر می کنند تا دوستان و آشنایان را ملاقات کنند و 2 درصد هم اعلام کرده اند که قصد رفتن به سفر خارج را دارند. 6 درصد هم هنوز هیچ برنامه ریزی نکرده و 4 درصد هم هیچ اطلاعاتی در این باره ارائه ندادند.

مقامات آلمانی در آستانه عید پاک از همه شهروندان درخواست کردند که از رفتن به سفرهای غیر ضروری خودداری کرده و کاملا به محدودیت ها پایبند باشند.

جدیدترین آمار مبتلایان در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها تاکنون در انگلیس 4,350,266نفر به کرونا مبتلا شده و 126,764نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در فرانسه هم تا کنون 4,695,082نفر به کرونا مبتلا شده و 95,976نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

در اسپانیا هم تا کنون 3,291,394 نفر به کرونا مبتلا شده و 75,541 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

بر اساس جدیدترین آمارها تا کنون در ایتالیا 3,607,083نفر به کرونا مبتلا شده و 109,847نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باختند.

در آلمان هم تا کنون 2,854,137نفر به کرونا مبتلا شده و 77,244نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت