روسیه: ما به تصمیم طرف ایرانی احترام می‌گذاریم

کد خبر: 1059006

معاون سیاسی وزیر امور خارجه روسیه با تأکید بر اینکه هیچ ضرب‌الاجلی برای احیای برجام تعیین نشده است، تعیین هرگونه ضر‌ب‌الاجل را «غیرسازنده» خواند.

خبرگزاری تسنیم: سرگئی ریابکوف معاون سیاسی وزیر امور خارجه روسیه روز دوشنبه در یک نشست خبری تعیین هرگونه ضرب‌الاجل برای احیای برجام را رد کرد.

ریابکوف در این خصوص به خبرنگاران گفت: «هیچ ضرب‌الاجلی برای احیای برجام وجود ندارد زیرا چنین کاری [تعیین ضرب‌الاجل] غیرسازنده است.»

معاون وزیر امور خارجه روسیه درباره گفتگوهای چندجانبه برای احیای برجام نیز اظهار داشت: «ما بی‌صبرانه منتظر آغاز گفتگوهای کارشناسی هستیم که البته به‌صورت غیرمستقیم برگزار خواهد شد. ما امیدواریم که در نتیجه این تلاش‌ها، شرایط برای حل‌وفصل مسائل مربوط به اجرای تعهدات هسته‌ای ایران و رفع تحریم‌هایی که مدت‌هاست علیه این کشور وجود داشته و به‌ویژه با خروج یکجانبه آمریکا از برجام شدت یافته است، فراهم شود.»

وی در خصوص عدم تمایل ایران به گفتگو با آمریکا تصریح کرد: «ما به تصمیم طرف ایرانی احترام می‌گذاریم. روسیه بدون شک از ایده مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مبنی بر برگزاری نشست‌های غیررسمی میان همه اعضای برجام و ایالات متحده حمایت می‌کند؛ اما از آنجا که تهران تصمیم متفاوتی اتخاذ کرده است، ما در قالب گفتگوهای غیرمستقیم با یکدیگر همکاری خواهیم کرد. این راهکاری است که همه طرف‌ها از جمله آمریکایی‌ها با آن موافقت کرده‌اند.»

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت