اتهام عجیب نتانیاهو به دادگاه رژیم صهیونیستی

کد خبر: 1059012

نخست وزیر رژیم صهیونیستی با متهم کردن دادگاه خود به سوء استفاده از قدرت، سیستم قضائی این رژیم را به تلاش برای انجام کودتا متهم کرد.

خبرگزاری مهر: به نقل از رسانه صهیونیستی هاآرتص، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از برگزاری نخستین جلسه استماع دادگاه خود، با زیر سوال بردن سیستم قضائی این رژیم، دادگاه را به تلاش برای انجام کودتا علیه دولت خود متهم کرد.

بر اساس گزارش این رسانه صهیونیستی، نتانیاهو که در دادگاه به پولشویی، رشوه خواری و خیانت در امانت متهم شده است، در سخنانی به شدت به اتهامات وارده از سوی دادستان و همچنین شهادت ارائه شده از سوی نخستین شاهد در جریان جلسه دادگاه خود حمله کرد.

«بنیامین نتانیاهو» در این خصوص گفت: تمامی فرایند (دادرسی) علیه من، سوء استفاده از قدرت تخریب کننده‌ای بود که در دستان دادستان قرار داشت.

وی که این سخنان را در جریان برگزاری کنفرانس خبری خود مطرح می‌کرد، جلسه استماع دادگاه خود را معما گونه و تلاشی برای انجام کودتا علیه خود عنوان کرد.

نتانیاهو در ادامه گفت: دادستانی روند رسیدگی خود را بر خلاف قانون انجام داد… و چرا آنها چنین کردند؟ چون آنها به دنبال طعمه می‌گردند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین رفتار دادستان را مغایر با قانون این رژیم دانسته و گفت: این راهی است برای ساقط کردن یک نخست وزیر قدرتمند از جناح راست. این چیزی شبیه به کودتا است.

گانتز: نتانیاهو در تلاش برای کودتای دولتی است

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با انتقاد از سخنان نخست وزیر این رژیم درباره دادستان اسرائیل گفت که نتانیاهو در تلاش برای کودتای دولتی است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «بنی گانتز» رهبر حزب آبی و سفید رژیم صهیونیستی از اظهارات «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از حضور در اولین جلسه محاکمه خود انتقاد کرد.

نتانیاهو امروز در کنفرانس خبری، دادستان‌ رژیم صهیونیستی را متهم کرد که در تلاش برای حذف وی از قدرت است و مدعی کودتا و پیگیری توهمات علیه خود شد.

گانتز نیز در واکنش به این سخنان در پیامی توییتری نوشت: «نتانیاهو امشب ثابت کرد که وی شایسه نخست وزیری نیست و کسی است که در تلاش برای کودتایی دولتی است. حمله وی علیه دادستانی تنها با یک هدف انجام شد و آن هدف، مشروعیت زدایی از نتیجه دادگاه و تلاش برای دستیابی به قدرت نامحدود است. من تمامی احزاب را فرامیخوانم تا متحد شده و راهی برای جایگزینی وی پیدا کنند».

 نتانیاهو امروز بعد از برگزاری اولین جلسه دادگاهش در «پرونده ۴۰۰۰» اتهامات علیه خودش را رد کرده است (جزئیات بیشتر).

نتانیاهو ادعا کرد دادرسی‌ها علیه خودش جانبدارانه بوده‌اند و پلیس از روش‌های غیرقانونی برای اکتساب اطلاعات در این پرونده استفاده کرده است.

«بنیامین نتانیاهو» امروز (دوشنبه، ۱۶ فروردین) برای سومین بار در محکمه رسیدگی به پرونده‌های فساد خود حاضر شد تا این بار اظهارات شاهدان دعوت شده به دادگاه علیه خود را بشنود.

در آغاز این جلسه «لیات بن‌آری» معاون دادستان کل اسرائیل، در اظهاراتی بیست دقیقه‌ای به بیان اتهامات و جرائم نخست‌وزیر این رژیم پرداخت.

پلیس رژیم صهیونیستی سه پرونده در خصوص فساد دولتی و مالی علیه نتانیاهو تشکیل داده و طی سه سال اخیر از منابع مختلفی شامل دستیاران و وزیران پیشین کابینه، بازجویی کرده است.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پیشتر در روز بیستم بهمن ماه در دادگاه حاضر شده و به همراه شرکای جرم در پرونده‌های فساد علیه خود، تمام اتهامات وارده را رد کرده بود.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت