پیش‌بینی کاخ سفید از مذاکرات برجامی

کد خبر: 1059238

سخنگوی کاخ سفید در اظهاراتی به نشست امروز کمیسیون مشترک برجام واکنش نشان داده و روندی طولانی را درباره این مذارات پیش‌بینی کرد.

باشگاه خبرنگاران: سخنگوی کاخ سفید در اظهاراتی به نشست امروز کمیسیون مشترک برجام واکنش نشان داده و روندی طولانی را درباره این مذارات پیش‌بینی کرد.

«جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید، در اظهاراتی به نشست امروز (سه‌شنبه) کمیسون مشترک برجام در وین، اتریش واکنش نشان داد.

ساکی در بخشی از سخنان خود گفت: «انتظار داریم این یک روند طولانی باشد»

وی همچنین افزود: «ما همچنان معتقدیم مسیر دیپلماتیک درست و رو به پیشرفت است که منافع آن برای همه طرف‌ها خواهد بود.»

این مقام ارشد آمریکا همچنین گفت: «مذاکرات قدرت‌های بزرگ و ایران هنوز در مراحل ابتدایی قرار دارد و جو بایدن با اطمینان می‌گوید دیپلماسی راه حل این موضوع است. سطح نمایندگی آمریکا در مذاکرات وین پیامی مبنی بر جدی بودن ماست.»

ساکی این اظهارات را در حالی مطرح کرد که «رابرت مالی» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران پیش از برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام اعلام کرده بود: «مذاکرات وین اولین گام در مسیری طولانیست که هدف آن بازگشت واشنگتن و تهران به توافق برجام است.»

ساعاتی پیش نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیات‌های ایران و گروه ۱+۴ (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) و نماینده اتحادیه اروپا در وین برگزار شد.

مقام‌های ایرانی هرگونه رایزنی مستقیم و غیرمستقیم با نمایندگان آمریکا در وین را رد کرده و می‌گویند «پس از تایید لغو تحریم‌ها، ایران آماده است تا بلافاصله به تعهدات خود بازگردد.»

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت