شرط گذاشتن وزیر جنگ اسرائیل برای آمریکا درباره توافق با ایران

کد خبر: 1060045

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با طرح ادعاهایی علیه کشورمان گفت، اسرائیل اطمینان خواهد یافت که توافق هسته‌ای جدید با ایران مانع از رقابت تسلیحاتی در منطقه خواهد شد.

 ایسنا: بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی پس از دیدار با وزیر دفاع آمریکا در سرزمین های اشغالی گفت که اسرائیل، آمریکا را در تمام صحنه های عملیاتی، ازجمله (علیه) ایران شریک تمام عیار خود می داند.

بنی گانتس در نشست خبری مشترک با همتای آمریکایی خود گفت: در دیدار با همتای آمریکایی خود بر عزم اسرائیل برای همکاری قوی با دولت جوبایدن و دفاع از امنیت مشترک خود تاکید کردم.

وی گفت: هرگونه توافق با ایران باید در راستای منافع واشنگتن و همسو با منافع ما باشد.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: اسرائیل آمریکا را شریک خود در تمامی پرونده ها از جمله ایران می داند.

رژیم صهیونیستی که خود تنها دارنده زرادخانه هسته ای در منطقه به شمار می آید همواره مخالف توافق هسته ای با ایران به این بهانه بوده است که چنین توافقی مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته ای نمی شود.

اکنون نیز باتوجه به رویکرد جدید دولت آمریکا برای بازگشت به این توافق، صهیونیست ها تلاش می کنند با طرح ادعاهای ساختگی و همیشگی خود در این مسیر مانع تراشی کنند.

بنابر گزارش رسانه ها، لوید آستین وزیر دفاع آمریکا به عنوان اولین مقام بلندپایه دولت بایدن صبح امروز (یک شنبه) وارد سرزمین های اشغالی شده و قرار است با مقامات صهیونیستی درباره توافق هسته ای با ایران نیز گفت وگو کند.

گفت‌وگوی گانتس و آستین درباره امنیت رژیم صهیونیستی و حمایت از سازش با اعراب

وزیر دفاع آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی، این رژیم را شریک راهبردی واشنگتن در منطقه خواند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در جریان کنفرانس مطبوعاتی مشترک با بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اظهار کرد که این رژیم شریک راهبردی واشنگتن در منطقه است.

وی افزود: شراکت میان آمریکا و اسرائیل برای ثبات منطقه مفید است.

آستین ادامه داد: ما درباره تأمین امنیت بلند مدت اسرائیل و حمایت ما از آن برای عادی سازی روابطش با کشورهای عربی و مسلمان گفت‌وگو کردیم.

وی همچنین تأکید کرد که دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا به حفظ امنیت "اسرائیل" پایبند است.

گانتس نیز تأکید کرد: ما به همکاری نزدیک با آمریکا برای حفظ امنیت منطقه پایبند هستیم.

وی در اظهاراتی واهی مدعی شد: ایران یک "تهدید راهبردی برای ثبات خاورمیانه و اسرائیل" است!

گانتس همچنین بر اهمیت روابط رژیم صهیونیستی با آمریکا برای برقراری ثبات در خاورمیانه و مقابله با ایران تأکید کرد.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه تأکید کرد: در گفت‌وگو با وزیر دفاع آمریکا تأکید کردم که "اسرائیل" آمریکا را یک شریک اصلی برای خود در مقابل ایران می‌داند.

گانتس همچنین تأیید کرد که تل‌آویو از نزدیک با ایالات متحده همکاری خواهد کرد تا اطمینان حاصل کند که در صورت توافق جدید با ایران، یک رقابت تسلیحاتی "خطرناک" در منطقه رخ ندهد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت