خبر مقام روس از پیشرفت‌ در نشست برجام

کد خبر: 1061248

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین با اعلام پایان گفتگوهای جاری هم اکنون اعلام کرد: پیشرفت‌ها در نشست کمیسیون مشترک برجام رضایت‌بخش بود.

خبرگزاری مهر: به نقل از اسپوتنیک، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین امروز شنبه در پیامی توییتری اعلام کرد: نشست کمیسیون مشترک برجام در وین تمام شد.

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین در این خصوص نوشت: شرکت‌کنندگان از پیشرفت های صورت گرفته تاکنون ابراز رضایت کردند و عزم خود را برای ادامه مذاکرات با هدف تکمیل موفقیت آمیز این روند در اسرع زمان ممکن ابراز داشتند.

«میخائیل اولیانوف» در توییت دیگری اضافه کرد: کمیسیون مشترک به گروه‌های کاری در سطح تخصصی در زمینه رفع تحریم های ایالات متحده و موضوعات هسته ای دستور داد که فعالیت خود را بعد از ظهر امروز شنبه (به وقت محلی)، یکشنبه و هفته آینده ادامه دهند تا زمان را هدر نداده و در مذاکرات برجام پیشرفت بیشتری داشته باشند.

nBqZFUevfoc3

این در حالیست که اولیانوف دیروز جمعه نیز از احتمال نشست امروز شنبه اعضای برجام در سطح رؤسای هیئت‌های شرکت کننده خبر داده بود.

پیشتر در نشست روز پنجشنبه، مقرر شد که گفتگوهای فنی در نشست‌های کارشناسی در دو حوزه رفع تحریم‌ها و مسائل هسته‌ای، ادامه یابد و نتایج آن‌ها به کمیسیون مشترک اعلام شود.

روز گذشته، اولیانوف و رئیس تیم مذاکره کننده چین با حضور در محل اقامت «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزارت خارجه و رئیس هیات مذاکره کننده ایران، در نشستی سه‌جانبه به بحث و رایزنی پرداختند.

همچنین هیات‌های سه کشور اروپایی عضو برجام هم با عراقچی دیدار و گفتگو کردند. دیدار جداگانه ای هم با «انریکه مورا» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا انجام شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت