هزینه هر حمله سایبری برای رژیم صهیونیستی

کد خبر: 1065089

یک رسانه اسرائیلی از بخشی از زیان‌هایی که در هر بار حمله سایبری به شرکت ها و موسسات این رژیم صورت می‌ پذیرد پرده برداشت.

خبرگزاری تسنیم:پایگاه اطلاع رسانی اسرائیلی گلوبس در گزارشی در این رابطه به تشریح میزان زیان هایی پرداخت که هر یک از شرکت های اسرائیلی در زمان هدف قرار گرفتن توسط هکرها دچار آن می‌شوند.

گرچه این رسانه ای عبری زبان اقتصادی تلاش کرد تا با جهانی جلوه دادن این اقدامات از شدت زیان های وارده به رژیم اسرائیل بکاهد اما در عین حال تاکید کرد بخش عمده ای از حملات متوجه اسرائیل است.

این رسانه با استناد به گزارش شرکت امنیت سایبری (Sophos) خبر داد 54 درصد از حملات سایبری انجام شده با هدف باج گیری انجام می‌شوند.

با این حال در این گزارش تاکید شده است ، حملات سایبری با هدف باج گیری در سال 2021 گرچه نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن کاهش نشان می‌ دهد اما هزینه بازپس گیری اطلاعات طی یک سال گذشته دو برابر شده است و میانگین 761 هزار دلار در سال 2020 به 1 میلیون و 850 هزار دلار در سال 2021 رسیده است.

این در حالی است که هزینه بازسازی و رفع اختلال به وجود آمده در شبکه ها نیز به طور میانگین حداقل در حدود 570 هزار دلار است.

مدیر بخش اسرائیلی این شبکه سایبری هم اعتراف کرد با وجود میانگین های جهانی اعلام شده ، شرکت های اسرائیلی مجبور هستند 10 برابر این میانگین باج پرداخت کنند.

در این گزارش آمده است یکی از شرکت های اسرائیلی مجبور به پرداخت 3.2 میلیون دلار شد گرچه به طور معمولا هکرها خواهان دریافت 10 هزار دلار هستند این در حالی است که 10 موسسه و شرکت اسرائیلی هر یک باجی بیش از یک میلیون دلاری پرداخت کرده اند.

آمارها نشان می‌ دهند با وجود پرداخت باج فقط 8 درصد از شرکت ها موفق به بازپسگیری تمام اطلاعات خود شدند در حالیکه 29 درصد بخشی تا بیش از 50 درصد از آن را پس گرفته اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت