طرح حمله هوایی گسترده کابینه امنیتی اسرائیل به نوار غزه/حالت فوق‌العاده در تل‌آویو

کد خبر: 1065517

کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی طرح حمله هوایی به اهداف مهم در نوار غزه بدون نیاز به حمله زمینی را تصویب کرده است.

خبرگزاری تسنیم:  شبکه 7 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی طرح حملات هوایی گسترده به اهداف مهم در نوار غزه بدون نیاز به حمله زمینی را تصویب کرده است.

از سوی دیگر  برخی منابع اعلام کردند که گروهان‌های قدس راس ساعت 9 امشب به وقت فلسطین دور جدید حملات موشکی به اراضی اشغالی با موشک شهید بهاء ابوالعطا را آغاز خواهد کرد.

شبکه عبری زبان کان هم اعلام کرد که بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در مناطق صهیونیست‌نشین اطراف غزه تا فاصله 80 کیلومتری این باریکه به مدت 48 ساعت اعلام وضعیت فوق‌العاده کرده است.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که تا این لحظه 10 نفر در حمله رژیم صهیونیستی به شمال غزه به شهادت رسیدند که دست کم 3 نفر از آنان کودک هستند.

تل‌آویو در مناطق نزدیک نوار غزه حالت فوق‌العاده اعلام کرد

پس از حمله راکتی گسترده گروه‌های مقاومت فلسطینی به مواضع رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی و شهرک‌های اطراف نوار غزه، تل‌‌آویو در مناطق نزدیک به این نوار حالت فوق‌العاده اعلام کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع صهیونیستی، شامگاه امروز (دوشنبه)، گزارش دادند که «بنی گانتز» وزیر جنگ این رژیم در مناطق اطراف نوار غزه حالت فوق‌العاده اعلام کرده است.

طبق گزارش منابع صهیونیستی، گانتز در مناطق نزدیک نوار غزه تا شعاع ۸۰ کیلومتری به مدت ۴۸ ساعت حالت فوق‌العاده اعلام کرده است.

در عین حال، پایگاه خبری «عرب۴۸» به نقل از روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت» گزارش داد که کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی «حمله هوایی گسترده» علیه نوار غزه را تصویب کرده است.

در ادامه این گزارش آمده که سخنگوی نظامی ارتش رژیم صهیونیستی نیز مدعی شده است که ارتش این رژیم خود را برای «برای چند روز حمله آماده می‌کند».

رسانه‌های صهیونیستی در عین حال گزارش دادند که ارتش این رژیم چند سامانه گنبد آهنین را در بخش‌های مختلفی از مرکز فلسطین اشغالی مستقر کرده است.

این اعلام پس از حمله گسترده راکتی گروه‌های مقاومت مستقر درنوار غزه به مواضع رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی و شهرک‌های اطراف نوار غزه صورت گرفته است.

 «کتائب عزالدین القسام» شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، عصر امروز، با تعیین ضرب‌الاجل برای رژیم صهیونیستی به تل‌آویو هشدار داد که نظامیان این رژیم تا ساعت (شش)‌ به وقت محلی باید مسجد الاقصی و محله شیخ جراح را تخلیه و زندانیان فلسطینی را آزاد کنند که در پی عدم واکنش تل‌آویو به خواسته گروه‌های مقاومت، مواضع این رژیم در قدس اشغالی و شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف نوار غزه هدف حملات گسترده راکتی قرار گرفت.

مسجد الاقصی و مناطق پیرامون آن در بیت المقدس، طی روزهای اخیر تا به امروز، شاهد حملات شدید نظامیان صهیونیست در راستای نقشه‌های رژیم صهیونیستی برای یهودی سازی قدس و تقسیم زمانی و مکانی مسجد الاقصی بودکه در نتیجه مقاومت ساکنان قدس، چند صد تن از اهالی قدس اشغالی مجروح شدند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت