رقابت دوباره بایدن با ترامپ در انتخابات 2024

کد خبر: 1065724

به گفته یکی از دستیاران دیرینه رئیس‌جمهور آمریکا، او به حضور در رقابت‌های انتخاباتی سال 2024 فکر می‌کند و احتمال رقابت دوباره در مقابل ساکن سابق کاخ سفید را بسیار واقعی ارزیابی می‌کند.

خبرگزاری فارس: به گفته یکی از دستیاران دیرینه «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا، او به طور فزاینده‌ای به انتخاب مجدد احتمالی خود و رقابت دوباره در مقابل «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق این کشور فکر می‌کند.

«ران کلین» رئیس کارکنان کاخ سفید در مصاحبه با وبگاه خبری «آکسیوس» که روز یکشنبه منتشر شد، گفت بایدن احتمال رقابت مجدد در مقابل ترامپ را پیش‌بینی می‌کند. او می‌داند که این احتمال کاملاً واقعی است.

وی افزود: نمی‌خواهم دونالد ترامپ را به عنوان حریف تخمین بزنم یا دست کم بگیرم.

این مقام کاخ سفید در ادامه گفت که رئیس‌جمهور آمریکا در حال کار برای تهیه فهرستی از دستاوردها است که کار را برای ترامپ یا هر جمهوری‌خواه دیگری که در انتخابات سال ۲۰۲۴ مقابل او قرار بگیرد، سخت‌تر می‌کند.

وی در این خصوص گفت: تجربه من می‌گوید نامزدها بر اساس سوابقشان قضاوت می‌شوند. رئیس‌جمهور ترامپ سابقه‌ای در سال ۲۰۲۰ داشت، جو بایدن خوشبختانه سابقه‌ای پربار جمع‌آوری می‌کند تا در صورت حضور در رقابت‌های ۲۰۲۴ از آن استفاده کند.

این در حالی است که طبق  گزارش وبگاه خبری «هیل»، سوالاتی در خصوص حضور دوباره بایدن برای رقابت در انتخابات ریاست‌جمهوری آتی آمریکا با توجه به سن او مطرح است. بایدن در حال حاضر ۷۸ ساله است و در رقابت‌های سال ۲۰۲۴، ۸۱ ساله خواهد بود. ترامپ چهار سال از بایدن کوچکتر است.

هیل پیشتر گزارش داده بود که بایدن قصد حضور در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری آتی این کشور را دارد که بعد خود او در اولین کنفرانس مطبوعاتی به عنوان رئیس‌جمهور گفت که قصد دارد برای انتخابات نامزد شود.

افراد نزدیک به او هم گفته‌اند که انتظار حضور مجدد او را دارند، و این حضور می‌تواند رقابتی دوباره در مقابل ترامپ باشد.

 دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا هم اخیراً گفته بود طرفدارانش از اعلام تصمیم او برای نامزد شدن در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ بسیار خوشحال خواهند شد. 

ترامپ در مصاحبه با پایگاه «دیلی‌وایر» در پاسخ به این سوال که آیا قصد اعلام نامزدی برای انتخابات ۲۰۲۴ دارد گفت: «منتظرم در زمان مناسب در این خصوص، [نامزدی‌ام را] اعلام کنم. همان‌طور که می‌دانید الان خیلی زود است ولی فکر می‌کنم مردم وقتی نظرم را قطعی اعلام کنم خیلی خیلی خوشحال می‌شوند.»

رئیس‌جمهور سابق آمریکا در ادامه گفت که به مسئله نامزدی برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ به صورت جدی فکر می‌کند.

بر اساس نتایج نظرسنجی انجام شده توسط شبکه «اِن‌بی‌سی نیوز»، ۳۲ درصد از آمریکایی‌ها همچنان حامی ترامپ بوده و ۵۵ درصد از وی حمایت نمی‌کنند.

این در حالی است که ترامپ ماه ژانویه و پس خروج از کاخ سفید، از حمایت ۴۰ درصدی در میان آمریکایی‌ها برخوردار بوده و این میزان پیش از خروج وی از کاخ سفید نیز ۴۳ درصد بود.

از سوی دیگر، محبوبیت ترامپ در میان حامیان حزب جمهوری‌خواه نیز با تنزل قابل توجهی همراه شده است. از میان حامیان این حزب، ۴۴ درصد طرفدار شخص ترامپ هستند تا حزب جمهوری‌خواه و در مقابل ۵۰ درصد طرفداری از مجموعه حزب را ترجیح می‌دهند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت