اعلام شرایط اضطراری در آمریکا به خاطر کمبود بنزین و گازوئیل

کد خبر: 1065731

دولت آمریکا به خاطر هک شدن بزرگترین شبکه انتقال خط لوله سوخت در این کشور و نبود بنزین و گازوئیل در برخی مناطق اعلام وضعیت اضطراری کرد.

 خبرگزاری فارس: به نقل از راشاتودی، حدود 5 روز است که شبکه خط لوله انتقال سوخت کلونیال در آمریکا توسط هکرها مورد حمله قرار گرفته و فعالیت آن متوقف شده است. 

این شبکه خط لوله به طول 5100 مایل حدود نیمی از سوخت مورد نیاز شرق آمریکا تأمین می‌کند و به همین خاطر بسیاری از مناطق شرقی در آمریکا دچار کمبود سوخت شده و دولت این کشور اعلام وضعیت اضطراری کرده است.

بسیاری از شرکت‌ها به خاطر نبود سوخت در آمریکا به سمت خرید نفت  و گازوئیل از اروپا رفته‌اند و فعلاً 6 نفتکش از اروپا قرار است نفت و گازوئیل به آمریکا ببرد.

این خط لوله روز جمعه توسط هکرهای مورد حمله سایبری قرار گرفت. 

شرکت کلونیال روز یکشنبه گفته بود که فعالیت چهار خط لوله این شرکت فعلاً متوقف است و در تلاش است تا هر چه زودتر این شبکه مجدداً راه‌اندازی شود.

رویترز به نقل از منابع آگاه می‌گوید که شرکت والرو انرژی برای واردات سوخت از اروپا یک نفتکش اجاره کرده است.

براساس اعلام وضعیت اضطراری رانندگان تانکرهای سوخت می‌توانند ساعت بیشتری کار کرده تا از طریق جاده حامل‌های انرژی را به مناطقی که با کمبود مواجه هستند، برسانند.

هکرهای شبکه سوخت‌رسانی آمریکا: پول می‌خواهیم

هکرهایی که اخیراً شبکه خط لوله انتقال سوخت به شرق آمریکا را هک کرده‌اند می‌گویند؛ هدف‌شان باج‌گیری است.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، روز جمعه یک گروه هکر که اداره تحقیقات فدرال آمریکا نام آنها را دارک ساید معرفی کرده به بزرگترین شبکه خط لوله انتقال سوخت در آمریکا حمله کردند و به همین خاطر فعالیت این شبکه که نیمی از سوخت مورد نیاز شرق آمریکا را  تأمین می‌کند متوقف شد.

این هکرها البته گفته‌اند که به دنبال ایجاد اغشتاش نیستند و هدف‌شان از این حمله دریافت باج و پول بوده است.

از آنجا که شرکت اپراتور خط لوله هنوز موفق به راه‌اندازی دوباره آن نشده این نگرانی وجود دارد که تداوم تعطیلی کلونیال به ایجاد اختلال جدی در شبکه توزیع سوخت در آمریکا منجر شود.

این هکرها گفته‌اند هدف ما پول درآوردن است نه اینکه بخواهیم در جامعه مشکل ایجاد کنیم. البته در این بیانیه حمله‌کنندگان سایبری نگفته‌اند که چقدر پول می‌خواهند و البته شرکت کلونیال هم هیچ واکنشی نسبت به این زمینه نداشته و مقامات آمریکایی هم می‌گویند هیچ مذاکره‌ای برای پرداخت باج با هکرها نداشته‌اند.

اداره تحقیقات فدرال آمریکا موسوم به اف‌بی‌آی، وزارت انرژی و همچنین کاخ سفید همگی تلاش کرده‌اند تا به سرعت در برابر حمله سایبری مذکور واکنش نشان داده و سروری که هکرها از آن برای حمله سایبری استفاده کرده‌اند طی روزهای گذشته خاموش شده است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت