کمک فوری تسلیحاتی آمریکا به اسرائیل/ اعتراف رسانه اسرائیلی به ناکارامدی گنبد‌آهین

کد خبر: 1066230

منابع آگاه صهیونیست از ارسال یک محموله بزرگ کمک‌های تسلیحاتی آمریکا برای رژیم اشغالگر قدس پرده برداشتند.

 خبرگزاری تسنیم:یک صفحه عبری زبان در فضای مجازی که خود را نزدیک به سرویس‌های اطلاعاتی اسرائیل معرفی می کند در خبر کوتاهی اعلام کرد کمک فوری آمریکا به اسرائیل به فرودگاه تل آویو رسیده است.

به نوشته این صفحه عبری زبان، یک فروند هواپیمای پهن پیکر ترابری ارتش آمریکا در فرودگاه بن گوریون به زمین نشسته و محموله خود را تخلیه کرده است.

این هواپیما که از نوع سی 17 است متعلق به مقر فرماندهی نیروی هوایی آمریکا در اروپا بوده و صبح امروز کمک های نظامی فوری از این پایگاه به تل آویو منتقل کرده است.‎

 اعتراف رسانه اسرائیلی به ناکارامدی گنبد‌آهین/ از ده‌ها موشک شلیک شده فقط ۱۰ مورد رهگیری می‌شود

یک روزنامه اسرائیلی اعتراف کرد از میان ده‌ها موشک شلیک شده به سوی سرزمین‌های اشغالی، سامانه گنبد آهنین فقط قادر به رهگیری ۱۰ موشک است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم روزنامه یدیعوت احرونوت در گزارشی در این باره با اشاره به حجم حملات موشکی تلافی جویانه گروه‌های مبارز فلسطینی اعتراف کرد از ده‌ها فروند موشک شلیک شده به سوی سرزمین های اشغالی سامانه پدافندی گنبد آهنین فقط 10 موشک را رهگیری و منهدم کرده است.

از سوی دیگر شبکه 12 تلویزیون اسرائیل هم در خبری با اشاره به هدف قرار گرفتن فرودگاه رامون خبر داد گروه‌های مقاومت فلسطین، اسرائیل را در محاصره کامل هوایی قرار داده اند.

به نوشته پایگاه اطلاع رسانی این شبکه عبری زبان ، بعد از تعطیل شدن فرودگاه بن گوریون ، فرودگاه رامون هم بسته شد تا پروازها به مقصد تل آویو به سوی قبرس هدایت شود.

از سوی دیگر پایگاه اطلاع رسانی کیکار ، رسانه یهودیان حریدی خبر داد خاخام ارشد اسرائیل که قصد دیدار با  یهودیان شهر اللد را داشت به توصیه سرویس‌های امنیتی با خودروی زره پوش شده عازم این منطقه شده است.

این ناکامی و شکست باعث شد تا بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با حضور در کنار یکی از سایت های پدافندی گنبد آهنین  در شهر اشدود به صهیونیستها خبر دهد این بار برای مقابله با حماس وقت بیشتری مورد نیاز است.

وی ضمن اعتراف به شکست در رهگیری موشک های مقاومت ادعا کرد محال است کارایی یک سامانه به 100 درصد برسد، اما تلاش ها برای بهبود این سامانه ادامه دارد.

در آخرین آمار اعلام شده رژیم صهیونیستی به هلاکت 13 صهیونیست و 150 زخمی اعتراف کرد و خبر داد حال 20 نفر از زخمی ها بسیار وخیم است در حالی که هر روز  گروه‌های مقاومت فلسطینی دقت موشک های خود را بیشتر به رخ  صهیونیست‌ها می کشند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت