سفر قریب‌الوقوع اشرف غنی به واشنگتن

کد خبر: 1066379

یک عضو ارشد کمیته روابط خارجی سنای آمریکا اعلام کرد که رئیس جمهور افغانستان برای دیدار با جو بایدن بزودی به آمریکا سفر می‌کند.

خبرگزاری تسنیم: «مایکل مک‌کال» عضوارشد کمیته روابط خارجی سنای آمریکا اعلام کرد که «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان در آینده نزدیک به واشنگتن سفر می‌کند تا با جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و شماری از اعضای ارشد کنگره دیدار کند.

مک‌کال به «صدای آمریکا» گفت که در دیدار با اشرف غنی از او خواهد پرسید که برای حفاظت از دولت افغانستان به چه چیزی نیاز دارد.

سفر رئیس جمهور افغانستان به آمریکا نخستین سفر او به واشنگتن پس از پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و اعلام جدول زمانی جدید برای خروج نیروها از افغانستان است.

نماینده ایالت تگزاس در مجلس نمایندگان آمریکا درحالی از سفر قریب‌الوقوع اشرف غنی به واشنگتن خبر می‌دهد که روند خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان جریان دارد و قرار است تا 11 سپتامبر (20 شهریور) همه نیروهای آمریکایی خاک افغانستان را ترک کنند.

«آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا اخیراً تاکید کرده بود که پس از خروج کامل نظامیان کشورش از افغانستان، حضور آمریکا در این کشور ادامه خواهد یافت و واشنگتن به ارائه کمک‌های اقتصادی، بشردوستانه و توسعه‌ای به این کشور ادامه ‌می‌دهد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت