جلوگیری تل آویو از کمک های انسانی به غزه

کد خبر: 1067425

در پی جلوگیری رژیم آپارتاید اسراییل ار دسترسی مردم غزه به کمک های بشردوستانه، ژان کاستکس نخست وزیر فرانسه روز سه شنبه از تل آویو خواست تا دسترسی سریع و بدون مانع کمک ها به نوار غزه را تضمین کند.

ایرنا: از روزنامه لوپوینت، در حالی که جامعه جهانی برای جلوگیری از تشدید مرگبار بین رژیم صهیونیستی و گروه های مقاومت در نوار غزه تلاش می کند، کاستکس در مجلس شورای ملی گفت: پس از بسته شدن محل عبور و مرور مهم، فرانسه از اسرائیل می خواهد دسترسی سریع و بلامانع ارسال کمک ها به نوار غزه را تضمین کند.

نخست وزیر فرانسه افزود، امروز (سه شنبه) یک کاروان بشردوستانه مجوز ورود پیدا کرد و این حرکت باید ادامه یابد.

کاستکس در ادامه افزود: فرانسه بسیار محکم از همه بازیگران خواسته تا فوراً به همه خشونت ها و تحریکات پایان دهند تا اجازه بازگشت به آرامش فراهم شود.

رژیم صهیونیستی با فشار جامعه بین الملل روز سه شنبه گذرگاه تجاری «کرم ابوسالم» را برای ورود برخی مواد و کالاهای اساسی به ساکنان محاصره شده غزه را که از کمبود دارو و اقلام پزشکی رنج می برند، تنها برای چند ساعت بازگشایی کرد.

این گذرگاه پس از درخواست نهادهای بین المللی از ساعت ۱۱ صبح تا ۵ عصر امروز (سه شنبه) به وقت محلی به منظور حمل و نقل سوخت و کالاهای اساسی باز شده است.

علیرغم هشدارهای فلسطینی ها مبنی بر اینکه سوخت نیروگاه برق این منطقه به زودی به اتمام می رسد، مقامات اشغالگر اجازه ورود سوخت دیزل را که توسط دولت قطر پشتیبانی می شود و برای بهره برداری از نیروگاه غزه اختصاص داده شده است، نمی دهند؛   این در حالی است که نیروگاه سوخت بر بسیاری از بخش های مهم غزه به ویژه بخش بهداشت تاثیر مهمی دارد.

در همین حال «می الکیله» وزیر بهداشت غزه گفت که اوضاع بهداشتی این منطقه به دلیل حملات مداوم رژیم صهیونیستی در وضعیت نامناسبی قرار دارد و لازم است تا امدادرسانی به این بخش تسریع شود.

نیروهای اشغالگر صهیونیست از دوشنبه هفته گذشته (۲۰ اردیبهشت) حملات و تجاوزهای وحشیانه خود علیه فلسطینیان ساکن باریکه غزه را آغاز کرده اند که تاکنون در اثر این حملات ۲۱۸ فلسطینی شهید و یک هزار و ۲۳۵ نفر دیگر زخمی شده اند. مقاومت فلسطین نیز در پاسخ به ادامه تجاوزهای صهیونیست ها و حملات به غزه، اقدام به موشک باران سرزمین های اشغالی کرده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت