توئیت جدید آژانس اتمی: از نصب مجدد دوربین های نظارتی در سایت های هسته ای ایران ناامید شده ایم

کد خبر: 1110236

آژانس بین المللی انرژی اتمی: از نصب مجدد دوربین های نظارتی در سایت های هسته ای ناامید شده ایم و ایران ممانعت به عمل می آورد.

آژانس بین المللی انرژی اتمی: از نصب مجدد دوربین های نظارتی در سایت های هسته ای ناامید شده ایم و ایران ممانعت به عمل می آورد.

photo_2021-11-17_20-04-40

 آژانس اتمی: ایران اکنون ۱۷.۷ کیلوگرم اورانیوم ۶۰ درصدی در اختیار دارد

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرد ذخایر اورانیوم غنی‌شده با خلوص ۶۰ درصد در تأسیسات اتمی ایران به ۱۷.۷ کیلوگرم رسیده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آسوشیتد پرس، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه در گزارشی، ذخایر اورانیوم غنی‌شده با خلوص 60 درصد در تأسیسات هسته‌ای ایران را 17.7 کیلوگرم برآورد کرد.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی خطاب به کشورهای عضو اعلام کرده است که ذخایر اورانیوم غنی‌شده با خلوص 60 درصد در تأسیسات هسته‌ای ایران طی دوره سه‌ماهه اخیر 8 کیلوگرم افزایش یافته و به 17.7 کیلوگرم (39 پوند) رسیده است.

این نهاد در عین حال مدعی شده است که به دلیل محدودیت‌هایی که ایران طی ماه‌های اخیر بر فعالیت‌های بازرسان آژانس در تأسیسات هسته‌ای خود اعمال کرده است، بازرسان قدر به راستی‌آزمایی و ارائه برآورد دقیقی از میزان ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران نیستند.

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها