اعتراف فرمانده آمریکایی به قدرت موشک‌ها و پهپادهای ایرانی

کد خبر: 1123052

یک فرمانده آمریکایی گفت از بیم افزایش فعالیت پهپادهای ایرانی و موشک‌های کروز به دنبال استقرار سلاح‌های لیزری بر روی کشتی‌های خود در منطقه است.

یک فرمانده آمریکایی روز جمعه گفت درپی افزایش خطر حملات موشکی و پهپادی علیه تروریست‌های سنتکام، تلاش خواهد شد سلاح‌های لیزری در غرب‌ آسیا به کار گرفته شوند.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، «چارلز کوپر» فرمانده ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا و از مقامات ارشد تروریست‌های سنتکام گفت: «نیروی دفاع موشکی، موشک‌های کروز و پهپادهای ایرانی و گسترش آن‌ها در تمام منطقه روندی افزایشی دارد».

این مقام نظامی آمریکایی افزود: «افزایش چشمگیری در فعالیت وسایل پروازی بدون سرنشین در منطقه رخ داده است که به میزان قابل توجهی متفاوت است».

کوپر افزود، به همین منظور ناوگان پنجم در حال توسعه دادن استفاده از لیزر و سلاح‌های حامل انرژی متمرکز بر روی کشتی‌های جنگی مستقر در این منطقه است و قرار نیست جزئیاتی در این زمینه منتشر شود.

هفته گذشته کوپر و «نایف فلاح مبارک الحجرف» دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس نشست مجازی برگزاری کردند. الحجرف بر اهمیت تقویت همکاری در زمینه امنیت دریایی و شراکت راهبردی بین شورای همکاری خلیج فارس و آمریکا تأکید کرد.

به نوشته روزنامه سعودی «الشرق الأوسط»، دو طرف همچنین زمینه‌های همکاری مشترک، اهمیت تقویت امنیت آبراه‌ها، تضمین آزادی و سلامت دریانوردی در منطقه خلیج فارس را بررسی کردند.

نیروهای آمریکایی به بهانه محافظت از شرکای خود در منطقه، ناوها و هواپیماهای جنگی خود را در کشورهای منطقه مستقر کرده است.

پیش از اظهارات کوپر مقام‌های نظامی آمریکا آذر ماه اعلام کرده‌اند نیروی دریایی این کشور یک سلاح لیزری قدرتمند در خلیج عدن آزمایش کرده است. 

ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در بحرین در بیانیه اعلام کرده که این سلاح لیزری موفق شده «به صورت موفقیت‌آمیز» هدف مورد نظر را منهدم کند. یو‌اس‌اس پورتلند پیش از این در مه ۲۰۲۰ با استفاده از همین سلاح یک پهپاد در حال پرواز را منهدم کرده بود.

رژیم بحرین علاوه بر آمریکا، با رژیم صهیونیستی نیز در این رابطه در حال همکاری است. روزنامه «هاآرتص» مهر امسال گزارش داد که «یائیر لاپید»‌ وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در جریان سفر به بحرین با مقامات این کشور درباره مقابله با پهپادهای ایرانی گفت‌و‌گو کرده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها