ادعای مقام اتحادیه اروپا درباره سفر «انریکه مورا» به تهران

کد خبر: 1145363

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت این اتحادیه در حال انجام آخرین تلاش خود برای نجات برجام است.

ادعای مقام اتحادیه اروپا درباره سفر «انریکه مورا» به تهران

روزنامه فایننشال تایمز امروز (شنبه) اعلام کرد اتحادیه اروپا در حال انجام آخرین تلاش خود برای نجات توافق هسته‌ای ایران و شکست بن بست است.

جوزپ بورل، به نشریه فایننشال تایمز گفت به دنبال «راهی میانه» برای پایان دادن به این بن بست است که در تهدید مواجه با شکست قرار گرفتن بیش از یک سال از تلاش‌های دیپلمات‌های اروپایی قرار دارد.

طبق اعلام فایننشال تایمز، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حال بررسی سناریویی است که به وسیله آن، نام سپاه از تحریم‌ها حذف شود؛ اما سایر بخش‌های سپاه و شاخه‌های آن همچنان تحت تحریم باقی بمانند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین مدعی شد خواهان آن است تا «انریکه مورا» هماهنگ کننده اروپایی مذاکرات برجام برای برای انجام مذاکرات به تهران سفر کند؛ اما ایران به این موضوع، بسیار بی تمایل است؛ همچنانکه تلاش‌های دیپلماتیک کنونی را «آخرین گلوله» توصیف کرد. بورل همچنین گفت مذاکره کنندگان به ایران «ضرب الاجل» نخواهند داد.

سخنان بورل علیه کشورمان در حالی بیان شده است که خبرگزاری رویترز نیز هفته پیش مدعی شده بود بخاطر افزایش قیمت نفت که در پی حمله روسیه به اوکراین به وقوع پیوسته، حاکمان ایران عجله‌ای برای احیای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ (برجام) با قدرت‌های جهانی به منظور کاهش تحریم‌ها را ندارند.

کشور‌های غربی در حالی از تمایل برای احیای برجام سخن می‌گویند که به تازگی سنای آمریکا در اقدامی خلاف روح توافق، اقدام به تصویب طرح‌های ضد ایرانی کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها