آزادی حمل سلاح در آمریکا، داد «بایدن» را هم درآورد!

کد خبر: 1157151

رئیس جمهور آمریکا حکم جدید آزادی حمل سلاح در اماکن عمومی این کشور را مغایر با قانون اساسی ارزیابی کرد.

به نقل از شبکه الجزیره، رئیس جمهور آمریکا نسبت به حکم دیوان عالی این کشور مبنی بر آزادی حمل سلاح در اماکن عمومی ابزار ناامیدی کرد.

«جو بایدن» روز پنج شنبه به وقت محلی، ساعاتی پس از صدور حکم دیوان عالی آمریکا اعلام کرد که از حکم دادگاه عالی در مورد حمل اسلحه در ایالت نیویورک بسیار ناامید هستم.

رئیس جمهور آمریکا افزود که حکم دادگاه عالی مغایر با منطق و قانون اساسی است و برای همه ما موجب ناراحتی بزرگی است. بایدن از مردم آمریکا خواست تا تقاضای خود در مورد قانونی شدن حمل اسلحه را به گوش همگان برسانند.

دیوان عالی آمریکا امروز پنجشنبه، تنها چند هفته پس از یک تیراندازی مرگبار در مدرسه‌ای در تگزاس، با لغو قانون حمل اسلحه در نیویورک، که بیش از یک قرن پیش وضع شده بود، اعلام کرد مردم آمریکا حق دارند در اماکن عمومی با خود سلاح حمل کنند.

پس از وقوع حوادثی از قبیل تیراندازی در سوپر مارکت در «بوفالو» واقع در نیویورک که منجر به کشته شدن ۱۰ نفر شد و قتل عام در مدرسه‌ای در ایالت تگزاس که ۲۲ کشته برجای گذاشت، فشار بر دولت ایالات متحده برای مقابله با افزایش خشونت‌های مرتبط با اسلحه افزایش یافته است و جو بایدن رئیس جمهور آمریکا نیز گفت که از لایحه مصوب مجلس سنا در آمریکا پیرامون سخت گیرانه تر کردن حمل آزادانه سلاح حمایت می‌کند. با این حال دیوان عالی آمریکا با حکم تازه خود، موج وحشتناک جنایت ناشی از آزادی سلاح در این کشور را نادیده گرفت./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها