خط و نشان حزب الله برای تل آویو

کد خبر: 1166497

شیخ نبیل قاووق عضو شورای مرکزی حزب الله در واکنش به تهدیدهای اخیر رژیم صهیونیستی بر شکل گیری معادله " انهدام تل آویو در مقابل انهدام ضاحیه ( حومه جنوبی بیروت ) " از سوی حزب الله لبنان تاکید کرد.

آویگدور لیبرمن وزیر دارایی رژیم صهیونیستی در روزهای گذشته تهدید کرد که « در صورت حمله حزب الله به سکوی استخراج گاز و تحمیل رویارویی نظامی بر ما، منطقه ضاحیه (حومه جنوب بیروت ) را از نقشه زمین محو خواهیم کرد .»

روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی چاپ لندن در شماره امروز (جمعه) خود به نقل از شیخ نبیل قاووق نوشت: ویدئویی که واحد رسانه نظامی مقاومت اسلامی چند روز پیش منتشر کرد، در بردارنده پیام روشنی برای دشمن صهیونیست است .

وی افزود : مقاومت موشک های خود را آماده و مجهز کرده است. این موشک ها سکوهای استخراج گاز کاریش و فراتر از آن را نیز هدف قرار می دهند.

قاووق شب گذشته در مجلس عزاداری ماه محرم برپا شده توسط حزب الله در شهر بنت جبیل افزود : اگر رهبران دشمن اسراییلی می دانستند که مقاومت برای تاسیسات راهبردی نفتی ، گازی و نظامی اسراییل چه چیزهایی آماده کرده است، در آن صورت دیگر نمی توانستند شب را بخوابند .  

وی خاطرنشان کرد: لبنانی  پیش از این در انتظار آمریکایی باقی می ماند و از او گدایی می کرد اما در حال حاضر معادله تغییر کرده است زیرا بر اساس معادله مقاومت هم اکنون این اسراییل است که در انتظار آمریکا و گدایی از آن بسر می برد. نخست وزیر رژیم صهیونیستی در همین رابطه به طور علنی به این موضوع تصریح کرد و از آمریکا خواست تا در خصوص ترسیم مرزها با لبنان به یک توافق سریع دست یابد زیرا آنان از قدرت مقاومت می ترسند و وعده سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان را قبول دارند.

منابع خبری رژیم صهیونیستی چهارشنبه شب به نقل از کابینه کوچک امنیتی این رژیم اعلام کردند که در صورت به توافق نرسیدن با لبنان در خصوص ترسیم مرز دریایی، تنش‌ها با این کشور تشدید می‌شود.

ابراز نگرانی رژیم صهیونیستی در حالی مطرح می شود که این رژیم به تازگی مجوز اکتشاف گاز در میدان «کاریش» واقع در منطقه مورد مناقشه را به شرکت یونانی «انرژین» داده و در این چارچوب رژیم صهیونیستی از ورود یک کشتی حفاری به این منطقه به منظور آماده سازی برای شروع اکتشاف نخستین چاه گاز در آن خبر داده است؛ امری که با واکنش شدید و هشدار طرف‌های لبنانی روبرو شده است.

سایت خبری واللا به نقل از مقام های اسرائیلی که در جلسه کابینه کوچک امنیتی حضور داشتند، اعلام کردند که اگر درباره مرزهای دریایی با لبنان توافقی صورت نگیرد، این کار ممکن است موجب تشدید شرایط امنیتی  در مرزهای شمالی و حتی چند روز جنگ شود.

منبع: ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها