موضع جدید انگلیس و ناتو درباره جنگ اوکراین

کد خبر: 1166673

سازمان اطلاعات ارتش انگلیس اعلام کرد که جنگ اوکراین در آستانه ورود به مرحله جدیدی است.

سازمان اطلاعات ارتش انگلیس اعلام کرد که جنگ اوکراین در آستانه ورود به مرحله جدیدی است.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز،  وزارت دفاع انگلیس در توییتر اعلام کرد که نیروهای روسیه تقریباً به طور قطع در حال تجمع در جنوب اوکراین هستند و پیش‌بینی می‌کنند که در حال آماده‌سازی برای یک ضد حمله یا حمله احتمالی هستند.

کاروان‌های طولانی کامیون‌های نظامی روسیه، تانک‌ها، توپ‌های یدک‌کشی و سایر سلاح‌ها همچنان از منطقه دونباس اوکراین دور می‌شوند و به سمت جنوب غربی حرکت می‌کنند.

در این به‌روزرسانی آمده است که گروه‌های تاکتیکی گردان (BTG) که بین 800 تا 1000 سرباز را شامل می‌شود، در کریمه مستقر شده‌اند و تقریباً به طور قطع برای پشتیبانی از نیروهای روسی در منطقه خرسون استفاده خواهند شد.

در این بیانیه آمده است که نیروهای اوکراین بر روی پل‌ها، انبارهای مهمات، خطوط ریلی با فرکانس فزاینده در مناطق جنوبی آن، از جمله راه‌آهن راه‌آهن مهمی که خرسون را به کریمه تحت اشغال روسیه متصل می‌کند، متمرکز شده‌اند.

استولتنبرگ: نباید بگذاریم روسیه در جنگ اوکراین پیروز شود

دبیرکل ناتو می گوید نباید اجازه داد روسیه در جنگ اوکراین پیروز شود، جنگی که خطرناک ترین لحظه را برای اروپا از زمان جنگ جهانی دوم به وجود آورده است.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو گفت که ائتلاف و کشورهای عضو آن ممکن است مجبور باشند برای مدت طولانی به حمایت تسلیحاتی و دیگر کمک‌ها به اوکراین ادامه دهند تا از موفقیت روسیه جلوگیری کنند.

استولتنبرگ گفت: به نفع ماست که این نوع سیاست تهاجمی به نتیجه نرسد. این خطرناک‌ترین وضعیت در اروپا از زمان جنگ جهانی دوم است. «آنچه در اوکراین اتفاق می‌افتد وحشتناک است، اما اگر جنگ بین روسیه و ناتو رخ دهد، بسیار بدتر خواهد بود.

استولتنبرگ سپس بر عزم ناتو برای دفاع از تمام ۳۰ کشور عضو آن تاکید کرد و گفت: اگر (ولادیمیر) پوتین، رئیس جمهور (روسیه) حتی به فکر انجام کاری مشابه با یک کشور ناتو باشد، همانطور که با گرجستان، مولداوی یا اوکراین انجام داده است، تمام ناتو بلافاصله درگیر خواهد شد.

رئیس ناتو درباره جنگ گفت: این فقط یک حمله به اوکراین، یک کشور مستقل دموکراتیک با بیش از ۴۰ میلیون نفر نیست، بلکه حمله به ارزش‌های ما و نظم جهانی مورد نظر ما است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها