المیادین: مقاومت فلسطین پیشنهاد آتش‌بس را رد کرد

کد خبر: 1166730

پایگاه اینترنتی شبکه المیادین به نقل از منابع خود، اعلام کرد که جنبش جهاد اسلامی فلسطین پیشنهاد آتش‌بس را رد کرده است.

 پایگاه اینترنتی شبکه «المیادین» به نقل از منابع خود اعلام کرد که نیروهای مقاومت فلسطین پیشنهاد مصر برای توقف حملات را رد و تاکید کرده‌اند که پاسخ مقاومت به تل‌آویو برای مدتی غیرمحدود تداوم خواهد یافت.

منابعی از مقاومت فلسطین امروز (شنبه) به شبکه المیادین خبر دادند: «مصر پیشنهاد آتش بس برای ساعاتی را داد؛ در حالی که جهاد اسلامی ضمن رد این پیشنهاد، پاسخش این بود که اکنون زمان پاسخ‌گویی به جنایات رژیم اشغالگر اسرائیل است».

روز گذشته (جمعه) هم «احسان عطایا» نماینده جنبش جهاد اسلامی در لبنان، خاطرنشان کرده بود که رژیم صهیونیستی از طریق میانجی‌ها خواستار توقف تشدید تنش‌ها شد اما ما نپذیرفتیم.

او در مصاحبه‌ای با شبکه المیادین تاکید کرد: «اشغالگران اسرائیلی» از خطوط قرمز عبور کرده‌اند و ما در ابتدای درگیری و مقابله با آن‌ها هستیم؛ بنابراین جایی برای میانجی‌گری وجود ندارد.

«داوود شهاب» رئیس دفتر رسانه‌ای جنبش جهاد اسلامی فلسطین پیش از این نیز در گفت‌وگویی مطبوعاتی تایید کرده بود که هیچ صحبتی در غزه «درباره آتش‌بس» و توقف عملیات از سوی مقاومت وجود ندارد.

این در حالی است که منابع عبری، بعدازظهر امروز (شنبه) خبر دادند که مصر برای میانجی‌گری میان تل‌آویو و جنبش جهاد اسلامی فلسطین وارد عمل شده است.

کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داده بود که مصر به طرفین درگیر پیشنهاد کرده است که برای چند ساعت دست از حمله بردارند تا به منظور ایجاد سازوکاری برای آتش‌بس توافق شود. پیشنهادی که هم‌اکنون با رد صریح مقاومت فلسطین مواجه شده است./تسنیم

 تنها نیروگاه برق غزه از کار افتاد

مسئولان فلسطینی از توقف تنها نیروگاه برق غزه در پی تمام شدن سوخت آن به دلیل محاصره بودن این منطقه توسط رژیم صهیونیستی خبر دادند.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از فلسطین الیوم، شرکت توزیع برق غزه ظهر امروز شنبه از توقف کامل فعالیت تنها نیروگاه غزه به دلیل تمام شدن سوخت آن خبر داد.

این شرکت در اظهاراتی خبری گفت:  برنامه توزیع برق برای منازل ساکنان غزه به شکل چهار ساعت وصل، ۱۲ ساعت قطع خواهد بود.

مسئولان حوزه نیرو در غزه صبح امروز گفته بودند که در ساعت 12 ظهر امروز نیروگاه کاملا از کار خواهد افتاد. آنها تاکید کردند که این تصمیم به دلیل شرایط کنونی جنگ و ممکن نبودن واردات سوخت برای نیروگاه اتخاذ شده است.

این مسئولان غزه تاکید کردند: در حال حاضر تنها ۱۲۰ مگاوات برق به غزه می رسد در حالی که این منطقه در تابستان به بیش از ۵۰۰ مگاوات برق نیاز دارد.

رژیم صهیونیستی از چند روز پیش با بستن گذرگاه‌های کرم ابوسالم و بیت حانون در نوار غزه مانع ورود سوخت برای نیروگاه برق این منطقه شده بود.

از شامگاه جمعه نیز رژیم صهیونیستی مناطق مختلف غزه را در تجاوز تازه خود آماج حملات هوایی قرار داده که تاکنون 15 شهید و بیش از 200 زخمی برجای گذاشته است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها