واکنش کرملین به ادعا‌های تصمیم روسیه و چین برای سلطه گری بر جهان

کد خبر: 1175339

سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه ادعا‌های تصمیم روسیه و چین برای سلطه گری بر جهان را رد کرد.

واکنش کرملین به ادعا‌های تصمیم روسیه و چین برای سلطه گری بر جهان

سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه ادعا‌های تصمیم روسیه و چین برای سلطه گری بر جهان را رد کرد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه (کرملین) در مصاحبه‌ای که امروز (یکشنبه) پخش شد، گفت: توافقنامه‌های همکاری بین روسیه و چین با هدف تسلط بر جهان نیست.

براساس گزارش اسپوتنیک او در ادامه گفت: روسیه و چین وقتی توافقات دوجانبه خود را اجرا می‌کنند به دنبال این نیستند که بر کل جهان حکومت کنند. اما ما می‌دانیم که سایر کشور‌ها چنین تمایلی دارند.

پسکوف در پایان نیز به سخنان هشدارآمیز «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا درباره ادعای استفاده احتمالی مسکو از سلاح اتمی در اوکراین واکنش نشان داده و خطاب به بایدن گفت: «دکترین (امنیت ملی روسیه) را بخوانید همه چیز در آن نوشته شده است»

در اوایل ماه جاری، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مجمع اقتصادی شرق سخنرانی  تاکید کرد که تسلط آمریکا در سیاست و اقتصاد در حال کاهش است، در حالی که کشور‌های غیر غربی قدرتمندتر می‌شوند. او تاکید کرد که این روند با وجود لجاجت نخبگان غربی رخ می‌دهد که مایل به دیدن و تشخیص واقعیت عینی نیستند.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه با «شی جین‌پینگ» همتای چینی خود دیدار و گفتگو کرد. او در این دیدار تأکید کرد، مسکو کاملا به سیاست «چین واحد» پایبند است و تحریکات آمریکا در تایوان را محکوم می‌کند.

پوتین در ادامه اعلام کرد روسیه و چین حامی شکل گرفتن نظم جهانی مبتنی بر قوانین بین‌المللی و نه قوانین ساختگی چند کشور هستند./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها