«بوریس جانسون» باز می گردد؟

کد خبر: 1181011

در حالی که حزب محافظه کار انگلیس بر ضرورت انتخاب نخست وزیر جدید تا پایان اکتبر تأکید کرده است، برخی منابع رسانه ای از تمایل «بوریس جانسون» برای بازگشت به قدرت خبر دادند.

«بوریس جانسون» باز می گردد؟

در حالی که حزب محافظه کار انگلیس بر ضرورت انتخاب نخست وزیر جدید تا پایان اکتبر تأکید کرده است، برخی منابع رسانه ای از تمایل «بوریس جانسون» برای بازگشت به قدرت خبر دادند.

به نقل از الجزیره، «گراهام بردی» رئیس کمیته سازماندهی حزب محافظه کار انگلیس (کمیته ۱۹۲۲) در پی استعفای «لیز تراس» رهبر این حزب و نخست وزیر انگلیس گفت که رهبر جدید این حزب باید تا قبل از ارائه متمم بودجه در ۳۱ اکتبر انتخاب شود.

وی همچنین افزود که رقابت بر سر ریاست جدید حزب محافظه کار انگلیس باید تا ۲۸ اکتبر جاری به پایان رسیده باشد.

این خبر در حالی است که روزنامه تایمز انگلیس به نقل از دبیر سیاسی خود مدعی شد که «بوریس جانسون» نخست وزیر سابق انگلیس برای نامزدی حزب محافظه کار و بازگشت به قدرت بی تمایل نیست.

«لیز تراس» نخست وزیر انگلیس امروز پنج شنبه در سخنانی از استعفای خود از این پست و رهبری حزب محافظه کار این کشور خبر داد. وی که کمتر از دو ماه پیش نخست وزیر انگلیس شده بود، ضمن اعلام استعفا گفت تصمیم استعفای خود را به پادشاه اطلاع داده است و تا تعیین نخست وزیر جدید در سمتش باقی خواهد ماند. تراس همچنین گفت که انتخاب رهبر جدید حزب محافظه کار طی یک هفته آینده انجام می‌شود./مهر

 خبرنگار تایمز: جانسون قصد دارد دوباره نخست‌وزیر انگلیس شود

دبیر سیاسی یک روزنامه انگلیسی تأیید کرد نخست‌وزیر سابق این کشور تمایل دارد به قدرت برگردد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «استیون سویینفورد» دبیر سیاسی روزنامه انگلیسی تایمز روز پنجشنبه به گمانه‌زنی درباره جانشین «لیز تراس» نخست‌وزیر مستعفی این کشور پرداخت.

به نوشته وبگاه «یاهو نیوز»، سویینفورد در پیامی توییتری گمانه‌زنی‌های اخیر درباره تمایل «بوریس جانسون» نخست‌وزیر پیشین انگلیس برای بازگشت به قدرت را موثق دانست

دبیر سیاسی روزنامه تایمز نوشت: «او مشغول جویا شدن نظر دیگران در این زمینه است اما گفته می‌شود باور شخصی وی این است که چنین اتفاقی در راستای منافع ملی است».

بعد از ظهر امروز (پنجشنبه)لیز تراس با سپری شدن کمتر از دو ماه پس از به دست گرفتن این سمت، در حالی که بسیاری در انگلیس از برنامه‌های اقتصادی وی خشمگین هستند، از مقام خود استعفا داد.

به نوشته اسکای نیوز، لیز تراس در سخنانی گفت که تصمیم استعفای خود را به پادشاه انگلیس اعلام کرده است و تا زمان انتخاب رهبری جدید برای حزب محافظه‌کار وظایف خود را انجام خواهد داد.

او همچنین گفت که حزب محافظه‌کار در عرض یک هفته رهبر جدید خود را انتخاب خواهد کرد. لیز تراس چهارمین نخست‌وزیر انگلیس است که در شش سال گذشته به دلیل اختلافات درون حزبی مجبور به کناره‌گیری از سمت خود می‌شود. او در ۱۴ شهریور ماه زمانی که وزیر خارجه دولت «بوریس جانسون» بود از سوی هم‌حزبی‌های خود به نخست‌وزیری انگلیس انتخاب شده بود.

استعفای امروز لیز تراس، در حالی است که او در جلسه پر التهاب روز گذشته (چهارشنبه) پارلمان این کشور با حملات تند حزب رقیب و درخواست برای استعفا مواجه شد و پاسخ داد: «من یک فرد جنگجو هستم و اهل کنار کشیدن نیستم».

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها