وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به ترکیه می‌رود

کد خبر: 1181022

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی قصد دارد هفته آینده به ترکیه سفر کرده و با وزیر دفاع این کشور دیدار کند.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به ترکیه می‌رود

، «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی قصد دارد هفته آینده در اقدامی بی‌سابقه در یک دهه گذشته، به ترکیه سفر کند.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست»، گانتز قصد دارد در این سفر با «حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه دیدار کند. گانتز در حالی به ترکیه سفر خواهد داشت که اخیراً به جمهوری آذربایجان رفته بود. در حال حاضر «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه برای دیدار با «الهام علی‌اف» به جمهوری آذربایجان سفر کرده است.

جروزالم پست به این نکته اشاره کرده که رژیم صهیونیستی و ترکیه هردو جزو کشورهایی هستند که در جنگ جمهوری آذربایجان و ارمنستان، به باکو تسلیحات رسانده‌اند.

از سوی دیگر طی سال‌های گذشته، آنکارا و تل‌آویو در زمینه صنایع دفاعی، جاسوسی و تمرینات نظامی همکاری داشته‌اند. در حال حاضر، رژیم صهیونیستی پروژه تقویت تانک‌های M60‌ و هواپیماهای جنگی F-4E ترکیه را در دست دارد.

از سوی دیگر اوایل ماه جاری «ابراهیم کالین» سخنگوی ریاست‌جمهوری ترکیه تایید کرد که آنکارا و تل‌آویو در حال مذاکره برای انتقال گاز به اتحادیه اروپا هستند و قرار است مقام‌های دو طرف در ماه اکتبر نشستی در این باره برگزار کنند.

کالین افزود: «دو گزینه برای انتقال گاز به اروپا وجود دارد؛ اولی تقویت خط لوله TANAP برای گاز (جمهوری) آذربایجان است که از دریای خزر می‌آید و از طریق ترکیه به اروپا می‌رسد. گزینه دوم، گاز شرق مدیترانه از اسرائیل، لبنان و مصر است که باز هم می‌تواند از طریق ترکیه به اروپا منتقل شود».

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها