پیام درخواست کمک وزیر خارجه اوکراین از کشورهای غربی

کد خبر: 1181276

وزیر امور خارجه اوکراین امروز در پیامی درخواست کرد: حتی یک دقیقه تأخیر نکنید؛ به اوکراین پدافند هوایی بدهید.

پیام درخواست کمک وزیر خارجه اوکراین از کشورهای غربی

 «دیمیترو کولبا» وزیر امور خارجه اوکراین امروز شنبه بار دیگر برای دریافت سامانه‌های دفاع هوایی دست نیاز به سوی کشورهای غربی دراز کرد.

در پیام توئیتری وزیر امور خارجه اوکراین در این خصوص آمده است: شنبه در اوکراین با بارانی از موشک‌های روسیه آغاز می‌شود که زیرساخت های مهم غیرنظامی را هدف قرار می‌ دهد! ما برخی از آن‌ ها را رهگیری کردیم، باقی به اهداف برخورد کرد.

«دیمیترو کولبا» اضافه کرد: پدافند هوایی جان‌ها را نجات می‌دهد. حتی یک دقیقه تأخیر نباید در پایتخت ها در خصوص تصمیم‌ گیری درباره (ارائه) سامانه‌ های پدافند هوایی به اوکراین وجود داشته باشد.

4311616

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) و بنا به درخواست دونباس برای رها کردن آنها از ستم رژیم کی یف، فرمان آغاز عملیات ویژه نظامی مسکو در اوکراین را صادر کرد.

غرب در واکنش به این اقدام، تحریم‌های گسترده ای را علیه مسکو وضع کرد و همچنین کشورهای غربی کی‌ یف را با حجم وسیعی از تسلیحات و کمک غیرنظامی حمایت کرده و می‌ کنند.

رئیس‌جمهور روسیه ۳۰ شهریور «فرمان بسیج محدود نیروهای ذخیره» را اعلام کرد. وی در این باره خطاب به مردم روسیه گفت: در شرایط موجود، این تصمیم گیری‌ ها بسیار ضروری است و کاملاً در چارچوب مواجهه با تهدیدهایی که با آنها روبرو هستیم اتخاذ شده‌ اند؛ یعنی برای محافظت از میهن‌ مان و حاکمیت و تمامیت ارضی آنها اتخاذ شده‌ اند تا امنیت شهروندان روسیه و مردم مناطقی که (در شرق اوکراین) آزاد شده‌ اند تضمین شود. به همین علت حمایت از پیشنهاد وزارت دفاع و ستاد کل نیروهای مسلح برای اعلام بسیج عمومی محدود در فدراسیون روسیه بسیار ضروری می‌ دانم./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها