واکنش فنلاند به حمله شیراز: تروریسم را محکوم می‌کنیم

کد خبر: 1182374

وزیر امور خارجه فنلاند در واکنش به حمله تروریستی در حرم مطهر شاهچراغ، ضمن ابراز تاسف، گفت کشورش تروریسم را در همه اشکال و مظاهر آن به شدت محکوم می‌کند.

 واکنش فنلاند به حمله شیراز: تروریسم را محکوم می‌کنیم

«پکا هاویستو» وزیر امور خارجه فنلاند به حمله تروریستی در حرم مطهر شاهچراغ در شیراز واکنش نشان داد و ابراز تاسف کرد.

طبق پیام توییتری وزارت خارجه فنلاند، هاویستو اعلام کرد: از حمله تروریستی در حرم شاهچراغ در شیراز، ایران، عمیقاً متاسفم. با خانواده‌های قربانیان ابراز همدردی می‌کنم. فنلاند به شدت تروریسم را در همه اشکال و مظاهر آن محکوم می‌کند.

غروب چهارشنبه یک فرد مسلح حین ورود به حرم مطهر شاهچراغ به سمت زائران تیراندازی کرد. در این عملیات تروریستی ۱۵ نفر به شهادت رسیدند و ۱۹ تن هم زخمی شدند.

پیش‌تر، سازمان ملل و کشورهایی از جمله چین و روسیه، ترکیه، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، سوریه، عمان و پاکستان هم به این حادثه تروریستی واکنش نشان دادند و آن را محکوم کردند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در بروکسل در پی اقدام تروریستی در شاهچراغ اعلام کرد: آن‌هایی که امروز در مقابل این حمله تروریستی شنیع ساکت مانده‌اند، برای همیشه درباره حقوق بشر سکوت اختیار کنند.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در صفحه اینستاگرامش با انتشار تصاویری از این اقدام تروریستی نوشت: حمله تروریستی به زائران شاهچراغ، شلیک به ایران و تن به تن ایرانیان است.

کنعانی اضافه کرد: نتیجه دهه‌ها سیاست آمریکا و متحدانش در منطقه، ویرانی و مرگ میلیون‌ها انسان بود و در ۴۰ روز اخیر نیز در پس اظهارات به ظاهر بشردوستانه، دقیقا همین صحنه‌های خشونت و به خاک و خون کشیدن مردم ایران را می‌خواستند و همانانی که تروریسم را به خوب و بد تقسیم کردند! خشونت را نیز به خوب و بد تقسیم می‌کنند!! و با تمام توان خویش، هم از خشونت و هم از ترور علیه مردم ایران حمایت می‌کنند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی با ذکر این نکته که «ایران قوی، آرام و یکپارچه خواسته آنان نیست،» تصریح کرد: اما تحقق آرزوهای شوم‌شان را هرگز نمی‌بینند. نمی‌گذاریم که ببینند…

وزیر امور خارجه هم با اشاره به جنایت شاهچراغ و اینکه اطلاعات موثقی موجود است که دشمنان، پروژه چند لایه ناامن سازی ایران را طراحی کرده‌اند، گفت: اجازه نمی‌دهیم منافع و امنیت ملی ایران بازیچه دست تروریست‌ها و‌ مداخله‌گران خارجی مدعی حقوق بشر قرار گیرد./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها