بایدن مقصر حمله به همسر پلوسی را معرفی کرد

کد خبر: 1182644

رئیس جمهور آمریکا در مراسمی انتخاباتی به‌طور غیر مستقیم جمهوری‌خواهان تندرو را عامل حمله به منزل رئیس مجلس نمایندگان این کشور دانست.

 بایدن مقصر حمله به همسر پلوسی را معرفی کرد

«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا روز شنبه به‌صورت تلویحی، هواداران «دونالد ترامپ» را بابت حمله به شوهر مجلس نمایندگان آمریکا مقصر دانست.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، بایدن در مراسم جمع‌آوری کمک مالی برای نامزد دموکرات انتخابات پیش‌روی کنگره آمریکا در ایالت پنسیلوانیا، حمله روز گذشته به منزل «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و زخمی شدن شوهر وی را «نفرت‌انگیز» توصیف کرد.

رئیس جمهور آمریکا گفت: «دیگر کافی است. هر فرد باوجدانی صرف نظر از گرایش سیاسی، باید به روشنی و بدون ابهام علیه خشونت در فضای سیاسی بایستد».

او در اظهاراتی برای گرم کردن تنور انتخابات آمریکا به نفع دموکرات‌ها گفت: «امسال، نه به‌طور نمادین بلکه به‌طور واقعی، بر سر دموکراسی رأی‌گیری می‌شود».

بایدن افزود، گزارش‌ها حاکی از این است که حمله به «پل پلوسی» در واقع به قصد حمله به شخص پلوسی انجام شده و گفت، فرد ضارب که چکش در دست داشته فریاد می‌زده «نانسی کجاست»؛ شعاری که هواداران ترامپ روز حمله به ساختمان کنگره سر می‌دادند.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه گفت، تعجبی ندارد دروغ‌ها درباره دزدیده شدن انتخابات که توسط یک حزب سیاسی این کشور تکرار می‌شود بر روی «افرادی که ممکن است خیلی متعادل نباشند» تأثیر بگذارد.

بنا بر گزارش‌ رسانه‌های آمریکایی از قبیل شبکه سی‌ان‌ان، «دیوید دپیپ» 42 ساله عامل حمله به شوهر نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان بوده است.

طبق این گزارش‌ها، او زمانی که وارد منزل رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شده و ضمن گلاویز شدن با پل پلوسی فریاد زده است: «نانسی کجاست؟ نانسی کجاست؟»

نانسی پلوسی که یکی از مخالفان سرسخت دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا است، زمان حمله به منزل او و شوهرش در سانفرانسیسکو، خانه نبود و  در واشنگتن دی سی پایتخت حضور داشت.

طبق گزارش‌ها، دیوید دپیپ تلاش کرد دستان پل پلوسی را ببندد «تا وقتی که نانسی به خانه برگردد» اما نیروهای پلیس آمریکا ساعت ۲:۳۰ بامداد وارد خانه شدند و ضارب را دستگیر کردند.

نیروهای پلیس کنگره آمریکا در همکاری با «اف‌بی‌آی» در حال تحقیقات از دیوید دپیپ هستند تا انگیزه او از حمله به خانه نانسی پلوسی را مشخص کنند./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها