ترس سنت‌کام از موشک های ایران

کد خبر: 1187894

اریک کوریلا، فرمانده سازمان‌تروریستی سنت‌کام گفته راه‌اندازی سامانه پدافند یکپارچه موشکی در منطقه جزو اولویت‌های واشنگتن است.

ترس سنت‌کام از موشک های ایران

فرمانده سازمان‌تروریستی سنت‌کام گفته راه‌اندازی سامانه پدافند یکپارچه موشکی در منطقه جزو اولویت‌های واشنگتن است.

اریک کوریلا، فرمانده سازمان‌تروریستی سنت‌کام گفته راه‌اندازی سامانه پدافند یکپارچه موشکی در منطقه جزو اولویت‌های واشنگتن است.

کوریلا در مصاحبه با الشرق الاوسط در پاسخ به این سوال که همکاری نظامی میان واشنگتن و ریاض به تنهایی برای مهار ایران و انصارالله کافی نیست گفته راه‌اندازی پدافند موشکی و هوایی یکپارچه و جلوگیری از ارسال سلاح‌های ساخت ایران به یمن در اولویت کار واشنگتن و شرکای نظامی این کشور است.

کوریلا در بخش دیگری از ادعاهایش بر تعهد آمریکا برای مقابله با آنچه به ادعای او «تهدیدهای ایران-حوثی‌ها در منطقه» خوانده شده تأکید کرده است.

وی همچنین درباره طرح عربستان سعودی برای مقابله با پهپادهای ارسالی از یمن به سمت عربستان سعودی تأکید کرد که سنت‌کام از حق ریاض برای «دفاع از اراضی و مردم» خود در برابر حملات حوثی‌ها حمایت می‌کند.

ائتلافی به رهبری عربستان سعودی از فروردین‌ماه سال ۱۳۹۴ کشور فقیر یمن را برای بازگرداندن قدرت به «عبد ربه منصور هادی»، رئیس‌جمهور مستعفی یمن هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده است.

این حملات به نابودی زیرساخت‌های یمن و گسترش فقر، بیکاری و گسترش بیماری‌های واگیردار در این کشور فقیر عربی منجر شده است. از زمان آغاز این حملات ده‌ها هزار غیرنظامی یمنی شهید و زخمی شده‎اند.

کارشناسان سازمان ملل، یمن را صحنه بزرگترین بحران بشری در جهان توصیف می‌کنند. بیش از ۷۵ درصد جمعیت یمن در حال حاضر نیازمند نوعی کمک‌رسانی و حمایت بشردوستانه هستند. از این میان، میلیون‌ها نفر نمی‌دانند وعده غذایی بعدی‌شان از کجا تأمین خواهد شد./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها