قانون‌گذار انگلیسی: بازیکنان ایرانی برای پناهندگی به ما مراجعه کنند

کد خبر: 1187931

رئیس کمیته پارلمانی امور خارجی انگلیس پس از شکست تیم ملی ایران مقابل کشورش، با زیرکی در اظهاراتی مداخله‌جویانه خواستار حمایت لندن از فوتبالیست‌های کشورمان شد که طبق ادعای وی، از مواضع ضد نظام برخوردار هستند.

قانون‌گذار انگلیسی: بازیکنان ایرانی برای پناهندگی به ما مراجعه کنند

رئیس کمیته پارلمانی امور خارجی انگلیس پس از شکست تیم ملی ایران مقابل کشورش، با زیرکی در اظهاراتی مداخله‌جویانه خواستار حمایت لندن از فوتبالیست‌های کشورمان شد که طبق ادعای وی، از مواضع ضد نظام برخوردار هستند.

«الیسیا کرنز» به خبرگزاری پرس‌آسوسییشن گفت: «اینکه از دولت بخواهیم فعالانه به افراد پناهندگی اعطا کند خطرناک است اما اگر بازیکنان ایرانی برای پناهندگی به ما مراجعه کنند، مطمئناً باید به دنبال حمایت از آنها باشیم زیرا می دانیم که آنها تصمیم گرفته اند یک بیانیه سیاسی بسیار جسورانه و شجاعانه ارائه دهند.»

وی در تداوم حمایت از ناآرامی‌ها در ایران و تنفس مصنوعی به اغتشاشگران، دشمنان انقلاب را افرادی شجاع نامید و افزود که دولت لندن وظیفه دارد صدای آن را انعکاس دهد.

نماینده انگلیس در حالی این مطلب را با هدف ادامه جوسازی‌ها علیه تیم ملی ایران مطرح کرد که ملی‌پوشان کشورمان در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر تاکید دارند که برای کسب پیروی و موفقیت در این دور از رقابت‌ها هم قسم شده‌اند. کریم انصاری‌فرد بازیکن تیم ملی فوتبال ایران جمعه گذشته در نشست خبری گفت: با تمام توان بازی خواهیم کرد تا بهترین نتایج را در این کشور ثبت کنیم. به دنبال تاریخ‌سازی در جام جهانی هستیم. تمام بازیکنان و کادر فنی هم قسم شدند تا تمرکزشان بر روی فوتبال باشد.

سید حسین حسینی دروازه‌بان تیم ملی فوتبال کشورمان هم عنوان کرد: همه بازیکنان تیم ملی یکدل هستیم تا بتوانیم در قطر روزهای خوبی را رقم بزنیم.

تیم ملی فوتبال ایران در دیدار برابر انگلیس با نتیجه ۶ بر ۲ شکست خورد. بازی بعدی شاگردان کارلوس کی‌روش روز جمعه برابر ولز خواهد بود. کیروش دیروز در جمع خبرنگاران تصریح کرد: ما از حریف‌ خیلی چیزها یاد گرفتیم و قطعا در بازی‌های آینده بهتر خواهیم شد.

انگلیس از ابتدای ناآرامی‌ها در ایران در دو نوبت به بهانه‌ مسائل حقوق بشری، تحریم‌هایی را علیه نهادها و شخصیت‌های کشورمان وضع کرده است. ایران نیز متقابلا تحریم‌هایی را علیه شخصیت‌ها و نهادهای انگلیسی به دلیل اقدامات عامدانه آنان در حمایت از تروریسم و گروه‌های تروریستی، ترویج و تحریک به تروریسم، خشونت و نفرت پراکنی و نقض حقوق بشر وضع کرده است.

جمهوری اسلامی ایران با یادآوری تعهدات بین المللی انگلیس در زمینه مبارزه با تروریسم و نفرت پراکنی و رعایت حقوق بشر، اعلام کرده است که خودداری لندن از مقابله با اقدامات اشخاص مذکور و حمایت و تسهیل اقدامات آنان، نقض فاحش تعهدات بین المللی این کشور است.

وزارت امور خارجه کشورمان با صدور بیانیه‌ای تصریح کرد که ایران، دولت انگلیس را در قبال حمایت از تروریست‌ها و ناقضان حقوق بشر که از خاک این کشور به سازماندهی و تحریک اغتشاشات و اقدامات تروریستی در ایران مبادرت می‌ورزند، مسئول و پاسخگو می‌داند./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها