جنگ اوکراین | ادعای جدید کی یف |زلنسکی: درگیری با روسیه در بهار اوج می گیرد

کد خبر: 1190475

همزمان با گزارش رسانه ها درباره حملات گسترده موشکی روسیه به مواضع نظامیان اوکراینی، فرمانده نیروی هوایی اوکراین مدعی شد که نیروهای این کشور تعداد زیادی از موشک های روسیه را سرنگون کرده اند.

جنگ اوکراین | ادعای  جدید کی یف |زلنسکی: درگیری با روسیه در بهار اوج می گیرد

فرمانده نیروی هوایی اوکراین، امروز (دوشنبه)، مدعی شد که پدافند هوایی این کشور ۶۰ موشک از ۷۰ موشکی را که روسیه، روز دوشنبه، به سوی اوکراین شلیک کرده، سرنگون کرده است.

منابع خبری، روز دوشنبه، در این باره گزارش دادند که روسیه حملات موشکی گسترده دیگری را علیه برخی مناطق اوکراین انجام داده است.

به دنبال این حملات، تأمین برق «کی یف» دچار مشکل و شهر «اودسا» نیز با خاموشی مواجه شد./فارس

زلنسکی: درگیری با روسیه در بهار اوج می گیرد

رئیس جمهور اوکراین اعلام کرد مردم این کشور باید بتوانند ۳ ماهه زمستان را در نبرد با روسیه تحمل کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از واشنگتن اگزمینر، رئیس جمهور اوکراین معتقد است جنگ میان این کشور و روسیه به بهار سال آینده میلادی خواهد کشید.

«ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین در تازه‌ترین اظهارات خود اعلام کرده است که جنگ میان کی یف و مسکو در طول زمستان ادامه خواهد داشت و در بهار سال آینده بار دیگر اوج می‌گیرد.

در حالیکه مردم اوکراین با بحران سوخت و تأمین برق در میانه فصل سرما دست و پنجه نرم می‌کنند، رئیس جمهور این کشور از از سربازان و شهروندان خود خواست تا زمستان را تحمل کنند.

زلنسکی نیروهای روسیه را به تلاش مذبوحانه برای تصرف باخموت، شهری در شرق منطقه دونباس متهم کرد.

وی در نطق ویدئویی شبانه خود از مردم این کشور خواست تا ۹۰ روز آینده (۳ ماهه زمستان) با هم متحد شوند. زیرا به گفته وی، اوکراین در تلاش است تا زیرساخت‌های انرژی تخریب شده توسط روسیه را بازسازی کند.

رئیس جمهور اوکراین در سخنرانی خود آورد که دشمن واقعاً امیدوار است از زمستان علیه اوکراین استفاده کند. به اعتقاد زلنسکی سرما و سختی زمستان بخشی از ابزار روسیه علیه اوکراین است.

زلنسکی در این باره تاکید کرد: مهم نیست چقدر سخت است، باید هر کاری انجام دهیم تا این زمستان را تحمل کنیم. و ما تحمل خواهیم کرد. تحمل این زمستان دفاع از همه چیز است.

این اظهارات در حالی عنوان شد که بی تمایلی رئیس جمهور اوکراین به مذاکره یکی از دلایل طولانی شدن جنگ در این کشور است.

«جان کربی»، سخنگو و هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که آمریکا بر این باور است که «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهور اوکراین در شرایط کنونی آمادگی گفت‌وگو با روسیه برای حل‌وفصل بحران اوکراین را ندارد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها