تل‌آویو به دنبال نشستی دیگر با کشورهای عربی

کد خبر: 1197180

شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد که هیاتی از وزارت خارجه این رژیم با هدف هماهنگی دور جدیدی از نشست «النقب» راهی کشورهای عربی می‌شود.

 تل‌آویو به دنبال نشستی دیگر با کشورهای عربی

رسانه‌های عبری اعلام کردند که هفته آینده، یک هیأت بلندپایه از رژیم صهیونیستی برای هماهنگی برگزاری دور جدیدی از نشست‌های «النقب» به میزبانی مغرب به کشورهای عربی سفر می‌کند.

طبق گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی گزارش داد که این هیات به ریاست مدیرکل وزارت امورخارجه این رژیم، به کشورهای عربی خواهد رفت که روابط رسمی با رژیم دارند، از جمله مصر، امارات، مغرب و بحرین؛ هدف از آن نیز آمادگی برای برگزاری دور بعدی نشست‌های النقب در دو ماه آینده است.

این شبکه در گزارشش افزود: این هیات علی‌رغم تنش‌های ایجاد شده توسط «ایتمار بن‌گویر» وزیر امنیت رژیم صهیونیستی در تعرض به مسجدالاقصی، با هماهنگی «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر جدید کابینه، سفر خود را آغاز خواهد کرد.

هفته گذشته «الی کوهن» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود که اجلاس وزرای خارجه رژیم صهیونیستی، مصر، امارات، مغرب و بحرین در ماه مارس آینده در مغرب برگزار خواهد شد.

وبگاه خبری صهیونیستی «Makor Rishon» به نقل از کوهن نوشت: قرار است نشست کاری مدیران وزارت خارجه در ابوظبی برگزار شود تا برای اجلاس دیگری با حضور وزیران خارجه، مانند نشستی که مارس سال ۲۰۱۸ که در منطقه النقب، جنوب سرزمین‌های اشغالی برگزار کنیم.

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در ادامه اظهارات خود به این رسانه، ادعا کرده بود: توسعه توافق‌های عادی‌سازی [روابط] با کشورهای دیگر، مساله‌ای است که فقط نیازمند زمان است.

وزرای خارجه مصر، امارات، مغرب و بحرین در ماه مارس گذشته در نشستی که توسط «یائیر لاپید» همتای اسرائیلی سابق خود و ریاست «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا تحت عنوان «اجلاس نقب» برگزار شده بود، شرکت داشتند./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها