«زلنسکی» تابعیت ۴ نماینده در پارلمان اوکراین را لغو کرد

کد خبر: 1198198

رئیس‌ جمهور اوکراین با صدور دستوری تابعیت ۴ نماینده وابسته به روسیه در پارلمان کشورش را لغو کرد.

«زلنسکی» تابعیت ۴ نماینده در پارلمان اوکراین را لغو کرد

به نقل از کی یف ایندیپندنت، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین امروز چهارشنبه با صدور دستوری ۴ نماینده وابسته به روسیه در پارلمان کشورش را لغو کرد.

رئیس جمهور اوکراین در این خصوص گفت: اگر نمایندگان مردم بخواهند به جای مردم به قاتلانش خدمت کنند، اقدامات متناسب را اتخاذ خواهیم کرد. این موضوع آخرین تصمیم از این دست نیست و بر اساس مفاد موضعات تدوین شده از سوی دو سرویس امنیتی و مهاجرت دولتی اوکراین بر اساس با قانون اساسی انجام شده است.

این در حالیست که پارلمان اوکراین قرار است در نشست آتی خود در این باره رأی گیری کند.

به گزارش این رسانه، افرادی که مظنون به اقامت در این کشور و دریافت تابعیت روسیه هستند عبارتند از: «آندری درکاچ» (Andriy Derkach) ، «تاراس کوزاک» (Taras Kozak)، «رینات کوزمین» (Renat Kuzmin) و «ویکتور مدودچوک» (Viktor Medvedchuk).

نمایندگان مذکور از اعضای حزب مخالف «سکوی مخالف- برای زندگی» در اوکراین هستند که پس از آغاز عملیات ویژه نظامی مسکو در اوکراین در ۲۴ فوریه سال گذشته میلادی ممنوع الفعالیت شده بودند./مهر

لهستان به اوکراین تانک ارسال می کند

رئیس جمهور لهستان اعلام کرد تانک های لئوپارد بخشی دیگری از تسلیحات نظامی ارسالی به اوکراین را تشکیل می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اینترفاکس، رئیس جمهور لهستان همسو با متحدان غربی خود بر تداوم ارسال سلاح جنگی به اوکراین تاکید کرد.

« آندری دودا» رئیس جمهور لهستان امروز چهارشنبه با تاکید بر تداوم جنگ افروزی در اوکراین گفت که این کشور به عنوان بخشی از یک ائتلاف بین المللی از کشورهای غربی، شماری تسلیحات نظامی از جمله تانک های لئوپارد در اختیار ارتش اوکراین قرار می دهد.

رئیس جمهور لهستان در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتایان خود از اوکراین و لیتوانی اعلام کرد : اخیراً تصمیم ما بر این شد تا چنین [تانک‌هایی] را از لهستان به اوکراین منتقل کنیم. شماری تانک‌های لئوپارد در چارچوب ائتلاف بین المللی به اوکراین ارائه خواهد شد.

بنا به اعلام رئیس جمهور لهستان، تصمیم گیری در خصوص تشکیل چنین ائتلاف بین المللی در حمایت از اوکراین از پیش گرفته شده است.

دودا در ادامه افزود :همانگونه که می دانید لازم است موافقت های رسمی مشخص شود. اما ابتدا باید یک ائتلاف بین المللی ایجاد کنیم و ما تصمیم گرفته ایم این ائتلاف بین المللی را تشکیل دهیم.

رئیس جمهور لهستان همچنین در ادامه بار دیگر ابراز امیدواری کرد که کشورهای عضو ائتلاف بین المللی حامی اوکراین به زودی اولین گروه از تانک لئوپارد به همراه سایر انواع تانک ها را به اوکراین ارسال کنند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها