آیا سودانی نمی‌خواهد ارتش آمریکا از عراق خارج شود؟

کد خبر: 1198997

نخست وزیر عراق در گفتگوی خود با یک رسانه آمریکایی از حضور نظامی نیروهای متجاوز آمریکایی در کشور دفاع و تاریخ مشخصی برای خروج آنها اعلام نکرد.

 آیا سودانی نمی‌خواهد ارتش آمریکا از عراق خارج شود؟

نخست وزیر عراق در گفتگوی خود با یک رسانه آمریکایی از حضور نظامی نیروهای متجاوز آمریکایی در کشور دفاع و تاریخ مشخصی برای خروج آنها اعلام نکرد.

با وجود مصوبه مجلس عراق در رابطه با الزامی بودن خروج نیروهای متجاوز آمریکایی از خاک این کشور، نخست وزیر عراق اعلام کرد از حضور این نیروها در کشورش حمایت می‌کند.

محمد شیاع السودانی در گفتگویی با روزنامه آمریکایی "وال استریت ژورنال" که امروز یکشنبه منتشر و رسانه‌های عربی آن را ترجمه کرده اند، اعلام کرد، از حضور نظامی آمریکایی در عراق حمایت کرده و در عین حال هیچ جدول زمان بندی شده‌ای برای خروج آنها ارائه نکرد.

براساس این گفتگو: السودانی تاکید کرد، نیاز به حضور نیروهای خارجی در کشورش همچنان وجود دارد زیرا ازبین بردن گروه تروریست داعش نیازمند وقت بیشتری است.

وی در عین حال ادعا کرد نیروهای آمریکایی و نیروهای ناتو در حال آموزش نیروهای عراقی بوده و به یگان‌های نظامی و امنیتی عراقی برای مبارزه با گروه‌های تروریستی کمک می‌کنند، با این حال همواره از صحنه جنگ و خط مقدم درگیری حتی الامکان دور باقی می‌مانند.

سخنان السودانی در آستانه سفر به ایالات متحده، مسئله‌ای قابل تامل است در حالی که پیش از این نیز ژنرال اریک کوریلا فرمانده نیروهای تروریستی سنتکام ادعا کرده بود، واشنگتن فرمانده مبارزه با داعش را در سوریه و عراق به عهده داشت و شکسته شدن حلقه محاصره ارتش داعش که در سوریه و عراق گرفتار شده، عواقب فاجعه باری خواهد داشت.

به گفته این فرمانده آمریکایی حدود 10 هزار نفر از عناصر و فرماندهان داعش در بازداشتگاه‌های مختلفی در سوریه و 20 هزار نفر نیز در عراق زندانی هستند.

لازم به ذکر است سه سال پیش مجلس عراق طرح اخراج نیروهای بیگانه را از این کشور به تصویب رسانده و نمایندگان مجلس عراق بارها خواهان پایان یافتن حضور اشغالگران نیروهای آمریکایی در کشورشان شده‌اند، که ائتلاف حامی سودانی نیز از جمله طرفداران اخراج این نیروها محسوب می‌شود./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها