حمله به کلیسایی در اسپانیا/ خادم کشته شد

کد خبر: 1201075

وزارت کشور اسپانیا چهارشنبه شب اعلام کرد که در حمله یک فرد با شمشیر به کلیسایی در بندر جنوبی الخسیراس در روز چهارشنبه، یک نفر کشته و چندین تن دیگر به شدت مجروح شدند.

حمله به کلیسایی در اسپانیا/ خادم کشته شد

پلیس اسپانیا با اعلام خبر کشته و زخمی شدن ۵ نفر در حمله فردی مسلح به قداره به دو کلیسا، گفت که تحقیقات درباره تروریستی بودن این حادثه آغاز شده است.

رسانه‌های اسپانیایی شامگاه چهارشنبه از وقوع حمله با سلاح سرد به افراد حاضر در دو کلیسا در شهر «الخسیراس» واقع در جنوب این کشور خبر دادند.

پلیس اسپانیا درباره این واقعه گفت که شخصی در ساعت ۱۹:۳۰ به وقت محلی با استفاده از یک قداره به دو کلیسا با فاصله ۳۰۰ متری در این شهر حمله کرده که در پی آن ۱ نفر کشته و حداقل ۴ تن دیگر مجروح شدند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، پلیس این کشور چندین مظنون از جمله ضارب احتمالی را بازداشت کرده و اکنون در حال انجام تحقیقاتی درباره احتمال تروریستی بودن این حمله است.

شخص کشته شده در این حمله «دیه‌گو والنسیا» نام داشت که متصدی حفاظت از اشیاء مقدسه (ساکریستان) در کلیسای لاپالما بود. «آنتونیو رودریگز» کشیش کلیسای بخش «سن ایسیدرو» نیز در این حمله به‌شدت مجروح شده و حال وی وخیم است.

دیوان ملی اسپانیا مدعی است این واقعه می‌تواند یک حمله تروریستی باشد.

پیش از این نیز  یک شخص مسلح به چاقو، ۶ نفر از مردم و مسافران را در ایستگاه قطار شمال پاریس، مجروح کرده بود./ فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها