سفر «زلنسکی» به فرانسه

کد خبر: 1203944

رئیس‌جمهور فرانسه در استقبال از همتای اوکراینی خود در کاخ الیزه: پاریس بر اهمیت امنیت در اروپا و دفاع از کی‌یف تاکید می‌کند.

سفر «زلنسکی» به فرانسه

رئیس جمهور فرانسه در استقبال از همتای اوکراینی خود در کاخ الیزه، گفت که پاریس بر اهمیت امنیت در اروپا و دفاع از کی‌یف تاکید می‌کند.

 رسانه‌های اروپایی بامداد پنجشنبه از سفر «ولودیمر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین به پاریس، برای اولین‌بار بعد از آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در منطقه دونباس، خبر دادند.

«امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه در مراسم استقبال از زلنسکی در کاخ الیزه، گفت: «ما بر اهمیت امنیت در اروپا و دفاع از اوکراین تاکید می‌کنیم. ما تا پیروزی در کنار اوکراین ایستاده‌ایم».

به نوشته خبرگزاری فرانسه، ماکرون در ادامه توضیح داد: «سفر زلنسکی به پاریس فرصتی برای نشان دادن حمایت کامل ما از اوکراین است. ما با زلنسکی درباره نیازهای اوکراین بحث خواهیم کرد».

رئیس جمهور فرانسه ضمن تاکید مجدد بر تداوم حمایت نظامی پاریس از کی‌یف برای جنگ با روسیه، اظهار داشت: «ما از پیشنهاد صلح زلنسکی حمایت می‌کنیم».

در این مراسم، «اولاف شولتز» صدراعظم آلمان نیز حضور داشت و نشستی سه‌جانبه با ماکرون و زلنسکی در کاخ الیزه برگزار کرد.

زلنسکی نیز در سفر به پاریس، که به گفته رسانه‌های اروپایی از ابتدا برنامه‌ریزی نشده بود و فرانسوی‌ها هم از او دعوتی به‌عمل نیاورده بودند اما بعد از میزبانی لندن از رئیس جمهور اوکراین مجبور به پذیرش او شدند، گفت کشورهای اروپایی باید هرچه سریعتر جنگنده و تسلیحات سنگین به کی‌یف ارائه کنند.

شامگاه سه‌شنبه بود که «بوریس پیستوریوس» وزیر دفاع آلمان طی سفر به کی‌یف اعلام کرد که ۱۴ دستگاه تانک لئوپارد۲ تا قبل از پایان ماه میلادی مارس، به اوکراین تحویل داده خواهد شد/ فارس

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها