عدم تمایل زلنسکی برای اجرای توافق‌های مینسک | زلنسکی دست به دامن آلمان شد

کد خبر: 1204158

زلنسکی اذعان داشت که پیشتر به مرکل و ماکرون گفته که توافق‌های مینسک غیرممکن هستند و او برنامه‌ای برای اجرای آنها ندارد.

عدم تمایل زلنسکی برای اجرای توافق‌های مینسک | زلنسکی دست به دامن آلمان شد

زلنسکی اذعان داشت که پیشتر به مرکل و ماکرون گفته که توافق‌های مینسک غیرممکن هستند و او برنامه‌ای برای اجرای آنها ندارد.

 به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین همچنین گفت: با توجه به توافق مینسک من به امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه و آنگلا مرکل، صدراعظم سابق آلمان گفته بودم که ما نمی‌توانیم آن را به این صورت پیاده سازی کنیم.

به گفته زلنسکی، او همین مساله را به ولادیمیر پوتین همتای روس خود در نخستین و آخرین دیدارش با وی در نشست نرماندی در ۲۰۱۹ مطرح کرده بود.

رئیس جمهوری اوکراین گفت: من به پوتین همان چیزی را گفتم که به مرکل و ماکرون گفته بودم. آنها شگفت زده شده و گفتند: اگر ما از قبل می‌دانستیم که شما ماهیت جلسه ما را تغییر می‌دهید، حتی پیش از این اجلاس سران مشکلاتی به وجود می‌آمد.

به گفته زلنسکی، اوکراین از توافق تنها برای تبادل زندانیان و اسرای جنگی استفاده کرد./ایسنا

 زلنسکی: آلمان را مجبور می‌کنم که به اوکراین کمک کند

رئیس جمهور اوکراین گفت که وی آلمان را مجبور خواهد کرد که به کی‌یف کمک کرده و این کشور را متقاعد خواهد کرد که این کمک برای اوکراین نبوده بلکه برای همه اروپایی‌هاست.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ولودمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین روز پنجشنبه گفت که وی برلین را مجبور خواهد کرد تا به کی‌یف کمک کند.

وی در ادامه سخنانش گفت: «من شولتز (صدر اعظم آلمان) را مجبور خواهم کرد که اوکراین کمک کند و وی را متقاعد خواهم کرد که این کمک برای ما نیست بلکه برای همه اروپایی‌هاست».

علی‌رغم تاکید مقامات کشورهای اروپایی و آمریکا بر عدم ارائه سامانه‌های موشکی دوربُرد و جنگنده به اوکراین برای جنگ با روسیه، کی‌یف اما مدعی است این مسئله حل شده است.

«آندری یرماک» رئیس دفتر ریاست جمهوری اوکراین روز پنجشنبه ادعا کرد که مسئله ارائه جنگنده و تسلیحات دوربرد به کی‌یف حل شده است اما از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

پیشتر «ماتئوش موراویه‌تسکی» نخست وزیر لهستان با بیان اینکه ناتو هم اکنون تصمیمی برای ارسال جنگنده به اوکراین ندارد، گفته بود: «تصمیم درباره ارائه جنگنده به اوکراین در چارچوب ناتو اتخاذ خواهد شد».

امروز همچنین «ولودیمر زلنسکی»‌ رئیس جمهور اوکراین با حضور در بروکسل، طی نشست عمومی فوق‌العاده پارلمان اروپا سخنرانی کرده و از کمک‌های نظامی آنها به کی‌یف تشکر کرد.

زلنسکی در ادامه با سران کشورهای اروپایی نشستی برگزار کرده و درباره ارائه تسلیحات بیشتر و جدید به اوکراین رایزنی کرد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها