اخبار اوکراین | روسیه ۱۷ پهپاد اوکراینی را سرنگون کرد

کد خبر: 1204640

وزارت دفاع روسیه از انهدام شمار زیادی از تسلیحات نظامی متعلق به ارتش اوکراین در درگیری های شبانه روز گذشته خبر داد.

اخبار اوکراین | روسیه ۱۷ پهپاد اوکراینی را سرنگون کرد

وزارت دفاع روسیه از انهدام شمار زیادی از تسلیحات نظامی متعلق به ارتش اوکراین در درگیری های شبانه روز گذشته خبر داد.

به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه تازه‌ترین تحولات میدانی در اوکراین را اعلام کرد.

وزارت دفاع روسیه امروز یکشنبه در گزارش روزانه خود آورد که در درگیری‌ها در شهرک‌های الیزوتوفکا در جمهوری دونتسک و دروژلیوبوفکا در منطقه زاپروژیا، دو انبار مهمات متعلق به ارتش اوکراین منهدم شدند.

بنا به گزارش وزارت دفاع روسیه، در نبردها در منطقه خرسون ارتش روسیه موفق شد بخشی از تسلیحات نظامیان اوکراینی از جمله یک هویتزر خودکششی گووزدیکا، هویتزر خودکششی آکاتسیا و رادار ضد باتری AN/TPQ-۵۰ ساخت آمریکا را هدف قرار داده و منهدم کند.

نظامیان روسیه همچنین در منطقه دونتسک، یک سامانه موشکی ضدهوایی اوکراین رامنهدم کردند.

در گزارش وزارت دفاع روسیه آمده است که پدافند هوایی روسیه توانست در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷ هواپیمای بدون سرنشین ارتش اوکراین را هدف قرار داده و منهدم نماید.

روسیه کارخانه مهمات سازی اوکراین را هدف قرار داد

سخنگوی وزارت دفاع روسیه می گوید ارتش این کشور کارخانه تولید تسلیحات اتمی اوکراین را هدف قرار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه امروز یکشنبه اعلام کرد که مراکز مونتاژ تانک و خودروهای زرهی برای ارتش اوکراین واقع در کارخانه ماشین‌سازی مالیشف در منطقه خارکف هدف اصابت روسیه قرار گرفتند.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه در این زمینه گفت که مراکز مونتاژ تانک و خودروهای زرهی ارتش اوکراین طی یک حمله موشکی بسیار دقیق از سوی نیروهای هوافضای روسیه در خارکف، مورد اصابت قرار گرفتند.

ارتش روسیه ۲۴ فوریه گذشته (۵ اسفند ۱۴۰۰) «عملیات نظامی ویژه» خود را در شرق اوکراین آغاز کرد.

آمریکا و کشورهای غربی برای مقابله با پیشروی ارتش روسیه در اوکراین، ضمن ارسال انواع تسلیحات پیشرفته به ارتش اوکراین، تاکنون تحریم‌های زیادی علیه روسیه اعمال کرده‌اند. از سوی دیگر «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه نیز گفته است هر گونه محموله و کاروانِ حامل تسلیحات نظامی برای اوکراین، هدفی مشروع برای نیروهای روسیه است.

لهستان: آمریکا  ۳ هزار نظامی دیگر در مرز اوکراین مستقر می کند

وزیر دفاع لهستان اعلام کرد که این کشور عملیات شناسایی در نزدیکی مرز اوکراین را با کمک پهپادهای آمریکایی انجام خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اینتل ریپابلیک، وزیر دفاع لهستان از برنامه دولت آمریکا برای استقرار نظامیان بیشتر در مرز اوکراین خبر داد.

«ماریوش بلاشاک» وزیر دفاع لهستان امروز یکشنبه اعلام کرد که آمریکا قصد دارد ۳ هزار نظامی دیگر خود را در مرز مشترک لهستان با اوکراین مستقر کند.

وزیر دفاع لهستان در ادامه یادآور شد که لهستان از پهپادهای آمریکایی MQ-۹A Reaper که از سوی پنتاگون در اختیار ارتش لهستان قرار گرفته است، برای انجام عملیات شناسایی در نزدیکی مرزهای خود با اوکراین و بلاروس استفاده خواهد شد.

رئیس جمهور لهستان نظامی گری کشورش را در راستای الحاق به ناتو توجیه کرد و افزود: ما هر کاری برای پیوستن به ناتو انجام دادیم، تنها برای اینکه مشمول شدن ماده ۵ پیمان ناتو را برای خود تضمین کنیم. در این باره فقط حرف نمی زنیم. امروز با تقویت حضور ناتو در جناح شرقی، نزدیک به ۱۰ هزار سرباز آمریکایی در خاک ما حضور دارند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها