تصویر فرمانده اوکراینی با نشان داعش جنجالی شد+عکس

کد خبر: 1205423

در تصویری که از یک فرمانده اوکراینی منتشر شده، نشان مرتبط با داعش روی بازوی چپ وی دیده می‌شود.

تصویر فرمانده اوکراینی با نشان داعش جنجالی شد+عکس

خبرگزاری آسوشیتد پرس مجموعه تصاویر و یک ویدئو که ظاهرا چند جنگجوی کی‌یف در خط مقدم در منطقه دونتسک را نشان می‌دهد، منتشر کرد. در یکی از این تصاویر، یک نظامی که این خبرگزاری آمریکایی او را فرمانده یک واحد اوکراینی به نام کورت معرفی کرده، با نشان داعش روی بازوی چپش دیده می‌شود.

به گزارش راشا تودی، این اولین بار نیست که نیروهای نظامی و شبه‌نظامی کی‌یف با نشان‌های افراطی و خالکوبی نازی دیده می‌شوند. طبق این گزارش، این افراد اغلب شخصاً با ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین مرتبط بوده‌اند. اوایل این هفته او چند عکس از سربازان کی‌یف را در اینستاگرام خود منتشر کرد که در یکی از آن‌ها نماد نازی روی بازوی یک نظامی دیده می‌شود.

فرمانده اوکراینی1

این در حالی است که کی‌یف حضور هر گونه عناصر نازی در ارتش اوکراین را رد و آن را پروپاگاندای روسیه می‌خواند. مسکو اما مکرراً گفته که کی‌یف از جنگجویان با دیدگاه‌های نئونازی و ناسیونالیستی افراطی استقبال می‌کند. یکی از این نمونه‌ها ادغام هنگ بدنام آزوف در گارد ملی اوکراین بوده است.

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه همواره گفته که نازی‌زدایی اوکراین یکی از دلایلی اصلی بود که روسیه سرانجام تصمیم گرفت عملیات نظامی در اوکراین را اواخر فوریه ۲۰۲۲ آغاز کند.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها