انتقاد تند پسکوف به دیپلمات ارشد آمریکایی

کد خبر: 1205910

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه اظهارات دیپلمات ارشد وزارت خارجه آمریکا در خصوص جنگ اوکراین را مورد انتقاد قرار داد.

انتقاد تند پسکوف به دیپلمات ارشد آمریکایی

 به نقل از تاس، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه آمریکا را منبع اصلی تنش آفرینی در دنیا معرفی کرد.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه امروز یکشنبه در مصاحبه ای تاکید کرد که اظهارات «ویکتوریا نولند» معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور سیاسی بار دیگر نقش واشنگتن به عنوان منبع اصلی تنش های بین المللی را مورد تاکید قرار داد.

در حالی که این مقام وزارت خارجه آمریکا حملات اوکراین به کریمه را به عنوان اهدافی مشروع اعلام کرد، پسکوف یادآور شد: نولند بخشی از گروه گسترده ای از سرسخت ترین جنگ طلب ها در سیاست آمریکا است. ما با این دیدگاه آشنا هستیم. این دیدگاه باز هم میزان اختلافات میان دو کشور را برجسته کرد.

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه همچنین تاکید کرد که این اظهارات مویدی بر نقش آمریکا به عنوان منبع اصلی درگیری‌های بین‌المللی کنونی است.

«ویکتوریا نولند»، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور سیاسی اخیراً اعلام کرد: دولت بایدن از مبارزه اوکراین برای بازگرداندن تمام اراضی داخل مرزهای شناخته شده بین‌المللی خود حمایت می‌کند و در حال حاضر از کی‌یف حمایت می‌کند تا برای فشار سخت بعدی برای بازپس‌گیری قلمرو خود در جریان حملات روسیه آماده شود./مهر

سخنرانی سالانه پوتین متمرکز بر عملیات نظامی در اوکراین خواهد بود

سخنگوی دولت روسیه اعلام کرد سخنرانی سالانه امسال رئیس‌جمهور این کشور ۲۱ فوریه برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرمیلین اعلام کرد سخنرانی سالانه امسال ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور این کشور در مجلس فدرال متمرکز بر موضوعات مرتبط با «عملیات نظامی ویژه در اوکراین» خواهد بود.

پسکوف دراین‌باره گفت:هم‌اکنون زندگی ما حول مسئله عملیات نظامی ویژه قرار گرفته؛ این عملیات نظامی به طرق مختلف بر زندگی همه ما و همچنین زندگی کل قاره اثر گذاشته است. بنابراین ما باید پیش‌بینی کنیم که رئیس‌جمهور نیز توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشد.

سخنرانی سالانه پوتین با عنوان «وضعیت کشور» امسال ۲۱ فوریه (۲ اسفند) در مجلس فدرال انجام خواهد شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها