ادعای جنجالی اوکراین

کد خبر: 1205944

اوکراین مدعی شده که نیروهای اتمی روسیه برای حفظ آمادگی رزمی در حال انجام رزمایش هستند.

ادعای جنجالی اوکراین

 رکن اطلاعات ارتش اوکراین روز یکشنبه مدعی شد که روسیه در حال برگزاری رزمایش های گسترده برای نیروهای راهبردی اتمی خود است.

به گزارش منابع خبری، رکن اطلاعات ارتش اوکراین آماده سازی روسیه برای پرتاب موشک‌های بالستیک دریایی و زمینی و همچنین موشک‌های کروز هوا به سطح  را تایید کرده است.

گفته می‌شود که نیروهای راهبردی اتمی روسیه در بالاترین سطوح آمادگی رزمی قرار دارند و  خدمه یک زیردریایی موشکی راهبردی دستور رزمی ورود به منطقه پرتاب را دریافت کرده و آمادگی رزمی آن‌ها ۲۴ ساعته حفظ می‌شود. اوکراین به جزئیات بیشتری از این رزمایش و مکان برگزاری آن هیچ اشاره‌ای نکرده است.

وزارت دفاع اوکراین مدعی شده که این رزمایش روسیه با هدف ایجاد اختلال در سفر رئیس جمهور آمریکا به اروپاست.

این در حالی است که منابع خبری اخیرا از آزمایش یک موشک قاره پیما از سوی نیروی هوایی آمریکا خبر دادند. به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس» فرماندهی نیروی هوایی ایالات متحده اعلام کرد که یک موشک بالستیک قاره پیمای غیرمسلح از کالیفرنیا با موفقیت آزمایش شد (جزئیات بیشتر).

خبرگزاری «اسپوتنیک» نیز چندی قبل در گزارشی پیرامون  سناریوهای جنگ اتمی در صورت استفاده روسیه از تسلیحات اتمی نوشت: «بر اساس برآوردها  در صورت بروز این درگیری، نیروهای ناتو حداکثر ظرف نیم ساعت نابود خواهند شد.موشک‌های روسی با کلاهک اتمی می‌توانند از زمین، هوا و دریا پرتاب شوند و برخی از آن‌ها حاوی کلاهک‌های خود هدایت‌شونده هستند.»

 سران و فرماندهان ارشد روسیه چندین بار اعلام کرده‌اند که از تمام ابزارهای ممکن برای حفاظت از قلمرو و حاکمیت خود استفاده می‌کنند  مسکو بارها از تسلیحات اتمی به عنوان ابزاری بازدارنده صحبت کرده است که توسعه آن از دیرباز برای مسکو یک اولویت راهبردی بوده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها