نتایج سفر اخیر هیأت عراقی به واشنگتن

کد خبر: 1206109

وزیر خارجه عراق در تشریح نتایج سفر اخیر هیأت عراقی به واشنگتن اشاره کرد که واشنگتن شرط عادی‌سازی روابط بغداد و رژیم صهیونیستی را مطرح نکرده است.

نتایج سفر اخیر هیأت عراقی به واشنگتن

«فؤاد حسین» وزیر خارجه عراق، امروز (دوشنبه)، در نشستی مطبوعاتی که در بغداد برگزار شد، گفت که واشنگتن شرط عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را به ازای بهبود وضعیت اقتصادی عراق مطرح نکرده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری عراق (واع)، فؤاد حسین در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا آمریکا برای عادی‌شدن نرخ دلار در عراق شروطی را بر این کشور تحمیل کرده است یا خیر، گفت: «صحبت‌ها درباره تحمیل شروط بر هیأت عراقی که به واشنگتن رفته بود، از جمله عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی صحت ندارد.»

وزیر خارجه عراق اظهار داشت: «هدف از سفر اخیر هیأت عراقی به واشنگتن حوزه اقتصاد بود و این سفر حوزه‌های مختلفی را شامل می‌شد. سیاست نقدی یکی از برنامه‌های هیأت عراقی به واشنگتن بود. پول عراق قوی است و بحران دلار در حال حل شدن است.»

او در بخش دیگری عنوان کرد: «ذخایر عراق از ۱۰۰ میلیارد دلار آمریکا عبور کرده و ارز به زودی به ثبات خواهد رسید. بستر الکترونیکی که بانک مرکزی عراق آن را راه اندازی کرده، افراد استفاده‌‌کننده از دلار را مشخص خواهد کرد و قاچاق [ارز] متوقف خواهد شد.»/فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها